katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

S Basil stylově

Jste-li extrémní cykloturista, vodotěsná trojbrašna je nejspíš váš nejlepší společník, ale pokud vyrážíte na kole jen na výlety nebo každý den musíte vozit nějaký nákup, nepotřebujete speciální cykloturistické vybavení do nejhorších podmínek. Basil totiž umí brašny, které se dokonale hodí do městského prostředí či na nenáročné výlety, a přitom ochrání náklad i v případě deště.

 

 

Nosičová dvojbrašna Basil Wanderlust Double za 979 korun je typickým představitelem dané kategorie a jde o brašnu z vodoodpudivého polyesteru s vnitřní voděodolnou úpravou. Dvě boční brašny s rozměry 36 x 14 x 41 cm jsou navzájem spojené sešitými popruhy, které na spodní straně ukrývají jednoduché stahovací pásky pro zajištění k nosiči. Další pásky na suchý zip pro zajištění ke stojkám nosiče jsou pak na vnitřní straně bočnic. Žádný speciální nosný systém pro rychlé sejmutí z nosiče, ale jednoduchost spoléhající na to, že tyhle brašny prostě budou na městském či výletním kole jeho majitelky nastálo. Když píšeme majitelky, pak jasně odkazujeme na design, který je plný květin, ptáků a vůbec nevypadá, jako by měl co do činění se sportovním nasazením. Commuting neboli dojíždění a každodenní pohyb na kole ve městě, to je jedna z odnoží cyklistiky nebo spíš způsobu dopravy, do níž brašna svým určením přesně zapadá.

 

 

Objem 35 litrů zajišťují jednoduché prostory bez vnitřního členění a doplňkových kapes, uzavíratelné horním dílem na dvojici přezek. Horní víko přitom disponuje menšími dílci vpředu a vzadu, což brání průniku stříkající vody dovnitř brašny. Vnitřní voděodolná úprava přitom počítá s možným „rozlitím“ obsahu, takže pod vyjímatelnou výztuhou na dně nechybí otvor s krycí mřížkou, aby mohlo v případě nehody vše vytéct ven nebo jen brašna snadněji vyschla, pokud by ji majitelka prostě jen vymyla hadicí. Pro bezpečnost nechybí reflexní prvky na čelní i zadní straně, co se týká rozložení nákladu a tuhosti bočnic brašny, nemáme k tomu výhrady. Boky jsou dostatečně vyztužené, a jelikož je nosnost omezena na pět kilogramů na každou z brašen, není ani uchycení jednoduchými pásky nijak poddimenzované. Tohle je prostě každodenní společník, jenž bude mít na nosiči své pevné místo, a svým designem v černém, červeném či bílém provedení s nápadným potiskem určitě přitáhne zvědavé pohledy všech okolo.

(už)

 

datum: 28.06.20 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign