Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Rychlý Hannibal

Rychlý Hannibal

Pláště značky XLC mají ve svých názvech výlučně historické hrdiny, tedy vlastně bojovníky. Otestovali jsme plášť XLC Hannibal II v nejlepším provedení se skládací patkou a 120 TPI, jehož hmotnost 545 gramů je celkem solidní průměr, tedy v rozměru 26x2,1.

Hannibal je závodní plášť pro XC a maratony, čemuž odpovídá jeho středně vysoký vzorek a kruhový průřez. Profily na středu běhounu jsou blíže u sebe, takže plášť velice dobře odvaluje, ovšem od středu k bočním partiím jsou volná místa, takže se boky zase tolik nezanášejí a i v méně náročném blátě vzorek ještě celkem drží, ale jeho doménou jsou hlavně suché rychlé tratě, kde byl díky nízkému valivému odporu hodně silný a jeho kruhový průřez skvěle naváděl do zatáček. Boční profily pak dovolí v zatáčce i razantnější náklon, takže co se zaměření týče, plášť velice dobře plní to, pro co byl zkonstruován. Samozřejmě, že na mokru není směs tak silná jako za sucha, ale jde o závodní plášť, nikoliv o celoroční univerzál. Právě suché točivé tratě mu vyhovují, protože vzorek je sice rychlý, ale zároveň jsou boční profily dost ostré, aby se v náklonu chytily čehokoliv, takže proti některým jemnějším vzorkům nabídne dobrou odezvu na opření se v zatáčce při náklonu a je čitelný bez nějakého nečekaného ustřelení.

Tlumení i odvalování je díky hustotě vláken bez připomínek a šířka pláště odpovídá značení, takže i když je to „jen“ dva-jednička, nejedná se o nějaký nedorostlý model. Drobné logo CST na bocích dosvědčuje taiwanský původ v továrně Cheng-Shin, což je záruka dostatečné kvality a k provedení skládací patky i obutí na ráfek a přesnému usazení pláště nemáme žádné výtky. Cena kolem šesti set korun sice není žádný základ, ovšem konstrukce pláště a jeho slušné jízdní vlastnosti a hmotnost, kterými se může směle rovnat s mnohem známějšími značkami, jí plně odpovídají. Pro rychlé suché tratě je to tedy rozumná volba.

(už)

datum: 13.09.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign