Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Rukavice Worker MT779 - dobrá volba

Dostupný Worker

Pod logem Worker se skrývá celá řada cyklistických i motocyklových doplňků patřících mateřské značce Insportline. Cenově hodně příznivé rukavice Worker MT779 lze totiž pořídit už za 270 korun, a přitom si funkčně a provedením nijak nezadají s mnohem dražšími kousky.

rukavice_worker

Základem rukavic je dlaňová část ze syntetické kůže, která je v exponovaných místech pod klouby prstů a na bříšku dlaně vyztužena panely z PVC. Tento tvrdší materiál zprvu budil trochu obavy z menší citlivosti úchopu, ovšem ty se při jízdě nepotvrdily, spíše naopak. Absence polstrování dlaně nabízí maximální citlivost úchopu, ovšem za cenu trochu nižšího komfortu ve srovnání s rukavicemi s gelovou výplní. Na palci pak nechybí další výztuha, ovšem ze syntetické kůže, a na špičkách ukazováku a prostředníku pak silikonový potisk pro jistější kontakt s brzdovou pákou. Výztuhu na palci bychom možná situovali do prostoru mezi palcem a ukazovákem, kde je nejexponovanější místo rukavic, ovšem během testu se neukázalo, že by v tomto případě kvůli absenci výztuhy došlo k poškození materiálu.

Stahování na zápěstí je řešeno neoprenem v kombinaci s mesh síťovinou a pryžovým páskem se suchým zipem. Neopren je rovněž na horní straně prstů, takže zaručuje pružnost a materiál při stisku řídítek na horní straně netáhne. Ventilace je samozřejmě trochu slabší proti klasickým XC rukavicím z tenčího materiálu, nicméně právě do podzimních dní je tento silnější materiál ideální. Gumové panely na dvou kloubcích mají spíše designový než ochranný účinek.

rukavice_worker_1

Střih rukavic musíme u velikosti XL označit jako hodně povedený, jezdcům s delšími prsty budou rukavice dobře sedět. Na zápěstí jsou dostatečně dlouhé, zapínání ani lem okraje nikde nedřely. Za danou cenu jde o velice dobře provedené rukavice, které neurazí jak sjezdaře, tak vyznavače all-mountain stylu, případně jezdce XC, který nehoví rukavicím s polstrovanou dlaní. Ten ovšem bude nejspíš postrádat froté panel, který zde logicky, kvůli spíše sjezdovému či „moto“ použití, chybí.

(už)

datum: 11.10.11 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign