schindler13 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Rukavice Worker MT779

Pod logem Worker se skrývá celá řada cyklistických i motocyklových doplňků patřících mateřské značce Insportline. Cenově hodně příznivé rukavice Worker MT779 lze totiž pořídit už za 270 korun, a přitom si funkčně a provedením nijak nezadají s mnohem dražšími kousky.

rukavice_worker_na_kolo

Základem rukavic je dlaňová část ze syntetické kůže, která je v exponovaných místech pod klouby prstů a na bříšku dlaně vyztužena panely z PVC. Tento tvrdší materiál zprvu budil trochu obavy z menší citlivosti úchopu, ovšem ty se při jízdě nepotvrdily, spíše naopak. Absence polstrování dlaně nabízí maximální citlivost úchopu, ovšem za cenu trochu nižšího komfortu ve srovnání s rukavicemi s gelovou výplní. Na palci pak nechybí další výztuha, ovšem ze syntetické kůže, a na špičkách ukazováku a prostředníku pak silikonový potisk pro jistější kontakt s brzdovou pákou. Výztuhu na palci bychom možná situovali do prostoru mezi palcem a ukazovákem, kde je nejexponovanější místo rukavic, ovšem během testu se neukázalo, že by v tomto případě kvůli absenci výztuhy došlo k poškození materiálu.

Stahování na zápěstí je řešeno neoprenem v kombinaci s mesh síťovinou a pryžovým páskem se suchým zipem. Neopren je rovněž na horní straně prstů, takže zaručuje pružnost a materiál při stisku řídítek na horní straně netáhne. Ventilace je samozřejmě trochu slabší proti klasickým XC rukavicím z tenčího materiálu, nicméně právě do podzimních dní je tento silnější materiál ideální. Gumové panely na dvou kloubcích mají spíše designový než ochranný účinek.

cyklisticke_rukavice_worker

Střih rukavic musíme u velikosti XL označit jako hodně povedený, jezdcům s delšími prsty budou rukavice dobře sedět. Na zápěstí jsou dostatečně dlouhé, zapínání ani lem okraje nikde nedřely. Za danou cenu jde o velice dobře provedené rukavice, které neurazí jak sjezdaře, tak vyznavače all-mountain stylu, případně jezdce XC, který nehoví rukavicím s polstrovanou dlaní. Ten ovšem bude nejspíš postrádat froté panel, který zde logicky, kvůli spíše sjezdovému či „moto“ použití, chybí.

(už)

Plusy: výztuhy, střih, cena

Minusy: nenalezli jsme

datum: 31.10.11 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign