Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Rukavice Silvini Orso 225

Zimní rukavice Silvini Orso 225 spoléhají na osvědčenou kombinaci lehce zatepleného membránového materiálu na hřbetu a syntetické kůže v případě dlaně. Odolnost proti větru a promočení podtrhuje neoprenová manžeta okolo zápěstí, zlepšující celkové usazení na ruce a především vzájemné překrytí s rukávem bundy. Gramáž použitých materiálů je volena s ohledem na využití především nad hranicí bodu mrazu a současně, vedle kola, také v případě běžeckého lyžování. Značná univerzalita modelu Orso 225 je tak jeho velkou předností.

Rukavice Silvini Orso 225

Odolná syntetická kůže na dlani je doplněna jemným vnitřním zateplením a tenčí vrstvou polstrování. Nechybí protiskluzové zesílení materiálu v oblasti pod prsty a praktické poutko, našité zespodu na manžetě, usnadňující natažení rukavice na ruku. Zdánlivě nedůležitým detailem je protiskluzový potisk na bříškách ukazováku a prostředníku, ovšem v praxi se nám tato drobnost maximálně osvědčila, a to například při řazení na silničních pákách Campagnolo Ergopower. Zatímco prsty rukavic bez tohoto detailu po vymrzlých páčkách kloužou, testované provedení je v tomto ohledu bezchybné. Jemnou protiskluzovou úpravou se navíc může pochlubit celá plocha dlaně.

Rukavice Silvini Orso 225

Hřbetní část kombinuje membránový materiál No Wind s profilovaným neoprenem na kloubech prstů, jenž by měl zajistit lepší tvarovou přizpůsobivost rukavice při ohybu prstů. Absenci froté nepovažujeme za minus, naopak plusem je všitá reflexní paspule, zvyšující bezpečnost jezdce například při odbočování. Precizní zpracování podtrhují použité výšivky a především suchý zip s technologií HoldTech, která předchází zadrhávání o jemné materiály.

Vnitřní fleecové zateplení rukavic se spolu s anatomickým střihem podílí na velice dobrém celkovém dojmu. Usazení na ruce je ideální a totéž platí o ochraně proti větru a chladu celkově. Při výrazném ohnutí prstů jsme sice zprvu cítili lehký tlak na kloubu ukazováku, na němž se nachází šev spojující membránový materiál a neopren, ale po nějaké době se zde rukavice tvarově přizpůsobila ruce a již netáhla. Vhodné teplotní rozmezí pro testovaný model je přibližně mezi nulou a deseti stupni. Výhodou je i poměrně civilní vzhled, takže vedle cyklistiky se dají rukavice použít na celou řadu dalších sportovních aktivit.

Cena rukavic Silvini Orso 225 je 650 korun. Vedle dospělého modelu je v nabídce také juniorské provedení.

(kad)


Plusy: střih, kombinace a zateplení materiálů, protiskluzová úprava dlaně


Minusy: lehký tlak švu na hřbetu

datum: 20.02.13 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign