deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

Rukavice Pearl Izumi Select

Pearl Izumi Select

Letní cyklistické rukavice Pearl Izumi Select Glove sázejí na určitou jednoduchost provedení, s níž souvisí také minimalizace švů a především nadprůměrná ventilace. Dlaň je vyrobena z odolné syntetické kůže Clarino, doplněné lehkou perforací a především pružnými gelovými inserty účinně rozkládajícími tlak a částečně tlumicími také otřesy od terénu. Rozložení jednotlivých výstelek je po stránce pohodlí optimální, aniž by jakkoli snižovalo citlivost úchopu, což by ostatně mělo být u kvalitních rukavic standardem.

peral_izumi_1

Svrchní díl je tvořen speciální pružnou tkaninou označenou Direct-Vent, která vedle vysoké prodyšnosti nabízí také ochranu před slunečním zářením UPF 40+. Zajímavostí je vyztužení hřbetní části dvojicí pevných švů, které zde předcházejí předčasnému vytahání materiálu. Do celkové superlehké koncepce zapadá úplná absence neoprenu, běžně využívaného v partii zápěstí. Díky tomu je celkové odvětrání na skvělé úrovni, a to dokonce i svrchu palce, kde bylo standardně používané froté nahrazeno velice jemnou „Soft-low“ tkaninou.

Z hlediska použitých materiálů není rukavicím Pearl Izumi Select Glove co vytknout, vše, a to včetně zapínání, je vyřešeno maximálně vzdušně. Jediné, co jsme postrádali, byly nějaké reflexní prvky, logo je bohužel čistě bílé. Dnes často používaná dvojice stahovacích poutek sice na modelu Select schází, nicméně je nahrazena jedním atypickým poutkem zboku prsteníku. I když je s ním manipulace oproti dvojici poutek o něco méně komfortní, stále se jedná o výrazné zlehčení stažení rukavic ze zpocených rukou.

Cena modelu Select je 560 korun. V nabídce je několik barevných variant ve velikostech S až XXL.

(kad)

Plusy: ventilace, provedení výstelek, absence froté okolo zápěstí

Minusy: chybí reflexe

pearl_izumi_2

datum: 15.09.10 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign