katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Rukavice Craft Siberian

craft2Zimní cyklistické rukavice Craft Siberian jsou ideálním doplňkem pro všechny, kteří to se zimním ježděním na kole myslí opravdu vážně. V tomto případě se totiž nejedná o žádné „pseudo“ zimní rukavice, ale o maximálně propracované provedení vhodné do opravdu velké zimy. Použité materiály, a především vrstva izolace, zajišťují dostatečný komfort i při teplotách pod bodem mrazu. Jejich doménou bude teplotní rozmezí od minus pěti do plus pěti stupňů. Při vyšších teplotách blížících se desítce je míra zateplení již trochu nadbytečná, naopak ve větším mrazu doporučujeme rukavice Craft Siberian spíše na pomalejší intenzivní jízdu, tedy do terénu.

Základem rukavice se stal větruodolný vodoodpudivý materiál Windprotector s protivětrnou membránou. Ten je použit nejen na celé hřbetní partii, ale i kolem celého zápěstí a na panelech mezi prsty. Ochrana před chladným vzduchem je tedy dokonalá. Froté použité na horní části palce nijak nesnižuje stupeň ochrany proti větru či vodě, neboť ani pod ním nechybí membrána. Takže ačkoliv se logicky froté v dešti nasákne relativně rychle, k ruce vlhko nepropustí. A právě takové promyšlené detaily jsou tím, co charakterizuje značku Craft.

Na dlani je jako vrchní vrstva použita syntetická kůže Amara. Sesazení hlavního dílu dlaně s panelem palce je provedeno s maximální pečlivostí, tedy tak, aby se při úchopu gripu v tomto místě materiál zbytečně nekrabatěl. Nechybí zde také výztuha partie mezi palcem a ukazovákem a protiskluzová úprava na středu dlaně, na

 

cra

palci a na konci ukazováku i prostředníku.

Z hlediska teplotní izolace je velice důležitá použitá flísová podšívka. Využití materiálu s membránou je totiž jedna věc, ovšem míra zateplení je něco zcela jiného. Pouze při kombinaci obojího se podaří dlouhodobě vzdorovat chladu i při nízkých teplotách. Rukavice Craft Siberian jsou i z tohoto pohledu vynikající, neboť napevno všitá podšívka tvoří kompletní rukavici, je tedy i na dlani, mezi prsty či kolem zápěstí.

Maximálně propracovaný je střih, jenž přesně kopíruje tvar ruky i zakončení prstů. Výhodou je však i vynikající tvarová přizpůsobivost rukavic, kterou zajistil nejen samotný vrchní materiál, ale i zmiňovaná podšívka. Jako zcela optimální se ukázalo volnější zakončení s možností stažení páskem se suchým zipem. Díky délce rukavice sahá její zakončení přibližně pět centimetrů nad zápěstí, takže je zde dostatek prostoru k vzájemnému překrytí s manžetou bundy. Plusem jsou i reflexní prvky na vrchním dílu rukavic.

Rukavice Craft Siberian jsou skvěle propracované po všech stránkách. Jen málokdy se nám stává, že na výrobku nezjistíme nějaký zápor, testované rukavice Craft patří právě do této velice malé bezchybné skupiny. Cena 990 korun je proto zcela odpovídající. Nabízené velikosti jsou od XS do XXL.

(kad)

Plusy: střih, kompletní vnitřní zateplení, délka přes zápěstí, protiskluzová úprava dlaně, reflexe

Minusy: nenalezli jsme

datum: 21.01.08 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign