Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Rukavice Answer Grit

Při vyslovení jména Answer se skalním fandům MTB nejspíš primárně vybaví řídítka či představce, v nabídce tohoto téměř legendárního výrobce však nalezneme řadu dalších doplňků – například i rukavice. Ty s označením Grit jsou určeny hlavně pro terénní ježdění, a přestože jejich biková vizáž celkem jasně informuje o jejich zařazení, tak si je při jarních a podzimních kilometrech dokážeme představit i ve spojení se silničním kolem.

Základem rukavic se stala odolná syntetická kůže Amara, jejíž hnědý „kožený“ odstín dodává modelu lehký retro nádech. K hlavním výhodám tohoto materiálu, jejž najdeme identický na dlaňové i hřbetní části, patří skvělé tvarové přizpůsobení, nadstandardní životnost a v neposlední řadě také fakt, že netvrdne při schnutí – třeba po vyprání. V oblasti mezi prsty je pak základní materiál doplněn o vysoce elastickou lycru, jež je použita rovněž na lehce pružném olemování nahrazujícím běžnou manžetu. Na rozdíl od standardních jarních a podzimních rukavic zde sice jakýkoli náplet chybí, ale máme-li dres s dostatečně dlouhými rukávy, nebude problém, chceme-li tyto rukavice používat už od nějakých dvanácti stupňů. Výhodou je přítomnost superjemného froté panelu z vrchní strany palce. Jeho spodní zakončení, konkrétně kontaktní plocha využívaná při stisku řadicí páčky, je vybavena zesílením z tenké, ovšem vysoce odolné nylonové tkaniny. Ta se opakuje také na posledním článku ukazováku. K dalším praktickým vychytávkám patří silikonové protiskluzové potisky zespodu na ukazováku i prostředníku, sloužící pro jistější úchop brzdových páček.

Střihu rukavic není co vytknout, velmi dobře kopírují linii dlaně i horní hrany prstů. Ani při stisku gripů nemají tendenci se krabatět a při větším ohybu prstů pomůže propracované elastické sešití vrchních panelů, kde je syntetická kůže na prvních článcích tří prstů rozdělena, a do této mezery jsou zašity menší lycrové dílce. Úplná absence polstrování na dlani nám celkem vyhovovala, byť se jistě najdou tací, jež preferují výraznější měkčení. My jsme přesvědčeni, že větší vrstva polstrování bývá mnohdy kontraproduktivní, zvlášť z hlediska citlivosti při úchopu řídítek, takže rukavice Answer Grit jsou sice z hlediska komfortu a tlumení otřesů trochu spartánštější, ale vlastně nám to vůbec nevadilo. Ocenili jsme také skutečně funkční vyztužení mezi palcem a ukazovákem, které navýší životnost nejnamáhanější partie.

Cena rukavic, nabízených ve velikostech S až 2XL, je 550 korun.

(kad)

 

datum: 10.05.15 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign