Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Rudá zóna je tu !

Rudá zóna je tu!

Nelekejte se, onou rudou zónou je tentokrát žhavá novinka italské značky Fulcrum. Zdá se, že její proniknutí na bikový trh musíme brát opravdu vážně, což dokazuje postupná orientace i na tvrdší styly ježdění v terénu. Novinka v zapletených kolech, nazvaná Fulcrum Red Zone, je totiž určena pro styly freeride a enduro. I přes jasné zaměření na výraznou odolnost ovšem zůstávají u této novinky nadále charakteristické rysy značky, a sice nízká hmotnost a skvělý design.

Red Zone XLR a Red Zone

Dvojice modelů sází na agresivní design daný nejen vyšším profilem ráfku s odfrézovanou vnitřní hranou v oblasti mezi jednotlivými dráty, ale především grafickou podobou nápisů Red Zone. Stejně tak nepřehlédnutelné jsou hvězdicové příruby nábojů a především pro značku typické zapletení systémem Two-to-One. Na předním kole je vždy vlevo použito šestnáct drátů a vpravo osm, aby došlo k optimálnímu rozložení sil při brzdění. Vzadu je poměr obrácený pro co nejvyšší pevnost výpletu na straně kazety. Profilace 24mm vysokého průřezu ráfku je přizpůsobena pro použití bezdušových plášťů UST. Náboje využívají seřiditelná průmyslová ložiska s velice kvalitním utěsněním.

fulcrum1

Rozdíl mezi základním modelem Red Zone a luxusnější verzí s přídomkem XLR je především v materiálu použitém u výpletů. První zmiňovaný využívá dráty z nerezové oceli, verze XLR pak duralové dráty. Hmotnost páru kol je podle toho 1705 nebo 1750 gramů. Vybírat je možné z provedení předního náboje pro 15mm nebo 20mm osu, vzadu pak mezi rychloupínací klasikou nebo 12mm standardem.

Radovat z novinek Fulcrumu se však nebudou jen bikeři, pro vyznavače asfaltu byly představeny přepracované modely Racing 5 a 7. Ale upřímně, stejně jsme nejvíce zvědavi, zda Campagnolo, prostřednictvím své značky Fulcrum, někdy v budoucnosti vyrukuje s bikovou sadou. Má k tomu totiž všechny prostředky...

(kad)

datum: 23.06.09 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign