Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Rozsviť si Blackburnem

Blackburn Voyager 3.3

Výrobky od firmy Blackburn jsou pověstné originálním designem, a to platí i pro toto přední světlo s trojicí vysoce svítivých LED diod. Zatímco válcový tvar světla je klasický a nijak extrémně nevybočuje ze zažité funkční klasiky, praktičnost designu je ukrytá v uchycení. Držák na řídítka má stahovací objímku, kterou je pro montáž nutné rozpojit. Pásek objímky se stahuje otočným kolečkem s integrovaným červeným sklíčkem, fungujícím trochu jako odrazka.

Montáž držáku na řídítka je tedy trochu pracnější, nicméně díky stažení pouhým otáčením kolečka a gumičce uvnitř pásku objímky je držák spojen naprosto pevně s jakýmkoliv průměrem řídítek. Navíc není problém jej, v případě nechtěného sjetí do zúžení řídítek za jízdy, okamžitě dotáhnout.

blackburn

Světlo se do držáku standardně nasouvá zepředu, ovšem konický tvar držáku opět usnadňuje nasunutí. Zajištění dotlačením světla na konec je hodně jisté, je třeba natlačit jej silou, aby se zacvakla plastová pojistka. Rozhodně se nám tedy nestalo, že by se světlo v držáku viklalo. Výhodou je možnost otáčet s ním částečně na obě strany a díky ozubenému mechanismu uvnitř zůstane ve zvolené pozici a nehne se.

Svítivost tří diod, napájených čtveřicí mikrotužkových baterií, byla dostatečná i na vzdálenost patnáct metrů před kolem. Kužel světla s průměrem přibližně 1,5 metru je soustředěný do jednoho bodu a perfektně osvítí povrch cesty. Menší rozptyl světla kolem neosvítí boky cesty nebo celou její šíři tak silně, jako hlavní kužel. Kdo tedy vyžaduje světlo, které svítí jen kousek před kolo a hodně do šířky, nebude v tomto případě spokojen, naopak milovníci nočních vyjížděk, kteří kombinují více světel, nebo chtějí mít dokonalý přehled o tom, co leží přímo v dráze kola dále před nimi, si přijdou na své. Ovládání malým pogumovaným tlačítkem vyžaduje silnější stisk, ale jde dobře zapnout i v rukavicích. Výdrž pro mód svícení by měla být přes 100 hodin, pro blikání je to pak až třikrát tolik. Cena 499 korun je rozhodně odpovídající kvalitě provedení a možnostem nastavení či uchycení.

(už)

Plusy: uchycení, možnost natočení, ostrý kužel

Minusy: šíře kužele

datum: 14.09.11 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign