Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Roswheel – synonymum brašen

Logo Roswheel najdeme u hodně nadstandardní kolekce cyklistických brašen, a to nejen těch nejběžnějších – tedy podsedlových či rámových. Nabídka tohoto výrobce totiž zahrnuje rovněž expediční brašny, dále třeba zajímavé batohy a vaky s všeříkajícím určením „messenger“ a v neposlední řadě i přepravní vaky na kola. Zkrátka, s Roswheel se můžete skvěle vybavit na cesty, ať už budete cestovat na kole, či „pouze“ s kolem. K nejoblíbenějším produktům v kolekci Roswheel patří také brašny či pouzdra pro mobilní telefony, většinou kombinující dostatečnou přepravní kapacitu s maximální praktičností, s níž samozřejmě souvisí mít za všech okolností telefon v dosahu. Navíc s možností jeho dotykového ovládání i přes průhlednou folii. O více než dostačující ochraně telefonu v případě deště asi není třeba u takové brašny pochybovat. Výhodou je pak u všech nabízených typů brašen a pouzder nejen výběr z několika barevných variant, ale také velikostí – v závislosti na našem konkrétním telefonu i na požadované přepravní kapacitě. Podívejme se tedy na nejpopulárnější produkty značky Roswheel pěkně popořadě.

Nejmenší z této sestavy je pouzdro pro mobilní telefon Roswheel 11363 s cenovkou 290 korun. Uživatel může počítat nejen s pečlivým zpracováním, polstrovanou spodní částí a kvalitním zipem, ale především s velmi důmyslným a hlavně variabilním systémem uchycení. Ten umožňuje připnutí na představec, řídítka i rám - podle potřeby a dosahu. Samotný držáček připomíná ten, který známe od standardního cyklocomputeru – zde je však zkombinován s ozubeným páskem, s možností snadného povolení. Součástí balení je i pevná šňůrka umožňující nosit pouzdro přes rameno či na krku. Jak již bylo zmíněno výše, brašna je nabízena ve třech velikostech S, M a L, tedy pro velikost displeje od 4 do 5,5 palce.

Dalším z oblíbených modelů je brašna Roswheel 12496, určená jak pro mobil, tak i pro transport nějakého toho nákladu, zvlášť v některé z rozměrnějších verzí. Tato brašna, jejíž cena je příznivých 230 korun, se pomocí dvojice pásků se suchým zipem fixuje k horní trubce a pomocí vpředu umístěné stahovací gumy se ještě zajistí k hlavovému složení – aby se při jízdě naplněná brašna nepřetáčela. Pod víkem, které slouží jako pouzdro pro mobil, se nachází prostor, jenž je i v případě nejmenší z trojice nabízených velikostí ideální třeba pro uložení menší svačiny a dokladů, případně může brašna posloužit jako malá příruční dílna, kdy větší verze spolknou teleskopickou hustilku, náhradní duši, multiklíč, sadu lepení a pár dalších drobností. Brašna má utěsněný otvor pro protažení krátkého kabelu (který je standardní součástí), sloužícího například k připojení sluchátek. Tento model s vnitřním objemem od 0,9 až po 1,7 litru je nabízen v sedmi barevných kombinacích.

Jedním z našich favoritů je pak brašna na představec Roswheel 11810, která je i přes své kompaktní provedení velmi praktická a rovněž její cena 290 korun je příznivá. Tato konstrukčně pevná, uvnitř polstrovaná brašna je opět nabízena v trojici velikostí – v závislosti na vnitřním objemu i velikosti telefonu. Pod víkem, které je i zde určeno právě pro vložení vašeho chytrého mobilu, se nalézá prostor adekvátní pro uložení dokladů, sady lepení, klíčů nebo třeba menšího fotoaparátu, který tak bude neustále při ruce. Právě z tohoto pohledu je nemalou výhodou polstrování brašny, tlumící otřesy při jízdě v terénu - vnitřní tvarování brašny navíc k přepravě foťáku přímo vybízí. Pochvalu zasluhují reflexní paspule, dále samozřejmě možnost ovládat dotykový telefon přes svrchní pevnou folii a v neposlední řadě pak systém uchycení. Sestava plastového držáku a pevného pryžového pásku drží brašnu bezpečně na svém místě, tedy bez tendencí k nežádoucímu přetáčení. Odepnutí brašny je snadné, neboť je v držáku pouze nasunuta a zacvaknuta, takže ji i s obsahem nikdy nemusíte nechávat na svém kole, když jej opouštíte. Další z možností je tatáž brašna, ovšem s upínáním pomocí standardního suchého zipu.

 

Tolik tedy krátké seznámení s brašnami Roswheel. Více informací naleznete na stránkách výhradního distributora pro ČR a SK, firmy Rattler - www.rattler.cz
(kad)

datum: 16.06.15 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign