deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Rohloff Revolver

Kompletní nýtovač řetězů

Pokud jste opravdový cyklistický nadšenec, který musí mít vždy třeba i to nejlepší nářadí a nástroje k montáži a opravě kola, zbystřete pozornost. Přichází Rohloff a jeho zbraň těžkého kalibru – Revolver 3. Díky dovozci této značky na náš trh, Petrovi Kubovi a jeho firmě Pedálsport, která zásobuje dílny a konečné spotřebitele například i světoznámým nářadím Park Tool, se nám na redakční stůl, jako prvním, dostal unikátní nýtovač řetězů Revolver 3. S tímto nýtovačem můžete zapomenout na pořizování speciálních nýtovačů pro řetězy na osmi, devíti, deseti i jedenáctistupňové kazety. A dokonce i na speciální řetězy pro singelspeedy nebo BMX.

rohloff

Trojka Revolver obsahuje vše v jednom. Pro patřičnou šířku řetězu stačí pouze pootočit aretačním kolečkem do správné polohy. Pro řetězy na jedenáctikolečka je nutné pouze vyměnit vytlačovací šroub s trnem. Ale univerzálnost tohoto nýtovače není jeho jedinou, největší předností. Nýtovače Rohloff Revolver jsou jediným přípravkem na trhu, které umožňují po protlačení originálního ocelového čepu (nikoliv tedy speciálního montážního čepu, který se dodává k novým řetězům jako příslušenství, nebo je lze dokoupit) rozlisovat jeho konec, který prošel články řetězu, do originální podoby, a to jako z výroby. Nýtovač to dokáže při přepočtu na lisovanou plochu tlakem 1,5 tuny. Jedině tímto způsobem je zajištěno kvalitní spojení originálním čepem, které zabrání nenadálému rozpojení řetězu. Není nic nepříjemnějšího, než hledat rozpojený řetěz uprostřed lesa v jehličí……

Nýtovač jsme si samozřejmě vyzkoušeli. Ergonometrická rukojeť padla přesně do ruky a dlouhým raménkem otočného čepu  lehce otáčet, aby čep přesně prošel články řetězu. Rozlisování konce čepu bylo doslova lahůdkou, kterou jsme zatím neměli možnost nikde vyzkoušet. Samozřejmě, nýtování řetězu vyžaduje určitou praxi, ale Revolver 3 je tak kvalitní nástroj, že s ním může pracovat snad i laik.

Cena nýtovače 3 300,- Kč samozřejmě napovídá, že po něm sáhnou asi především servisy, které jeho nákupem mohou i ušetřit, pokud si pro každý rozměr řetězu kupují speciální a kvalitní nýtovač. A navíc jako přidanou hodnotu získají zmíněnou možnost rozlisování konce čepu. Samozřejmostí je možnost nákupu náhradních dílů, především lisovacího šroubu s jehlou.

rohloff_kufr

(kany)

datum: 25.03.11 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign