katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Rohálovská padesátka

Rohálovská padesátka

V obci Prusinovice (v okrese Kroměříž) poslední dubnová sobota (26.4.) patří bikerům a bikerkám. Pátý ročník Rohálovské padesátky je ve finálních přípravách a tak jsme položili Pavlovi Nedvídkovi z pořadatelského týmu Vesani.cz několik otázek.

I k pátému ročníku jste natočili video pozvánku. Je právě zábavné video důvodem, proč je naplněn limit závodu?

Video je určitě jedním z více důvodů velké popularity našeho závodu. Letos jsme zveřejnili v pořadí již třetí díl a stále dostáváme spoustu kladných reakcí. Náš režisér David Kočár je bezedná studna dobrých nápadů a v mnohých našich členech jsme za tu dobu objevili netušený herecký talent. Nabídky z Hollywoodu sice ještě nechodí, ale Kavčí hory se možná časem ozvou. J V dnešní době není problém, aby se video po internetu rychle rozšířilo a nám se tak snad daří lidi pobavit a zároveň pozvat na náš závod. Mimo videa ale lákáme účastníky i doprovodným programem a atraktivní trasou.

Video zde: http://www.vesani.cz/18-trailer-rohalovska-50ka-2014.html

Seznamte nezasvěcené s trasou Rohálovské padesátky a čím je zajímavá.

Sám jsem byl před pěti lety překvapen, když jsem si poprvé projel trať. Navzdory tomu, že bydlím v podstatě za humny, jsem vůbec netušil, že v okolí mimo Hostýnské vrchy lze najít něco podobného. Především je trať vhodná pro všechny úrovně bikerů. Své si tu najdou závodníci i rekreanti. Nechybí tu prudké výšlapy, rychlé sjezdy, zábavné singletraily ani několik techničtějších úseků. V úvodu čeká závodníky kratší zaváděcí okruh, po kterém se objeví zpátky v Prusinovicích, což je atraktivnější i pro jejich doprovod a ostatní diváky. Divácky i jezdecky atraktivních míst je na trati spousta. Populární je brod v Líšné s atraktivní diváckou kulisou, legendární se stává Vesanská rokle, kterou zdolají v pedálech jen ti největší borci. Velmi pěkný je i průjezd zámeckou oborou v Holešově a následný brod přes řeku Rusavu. Třešničkou na dortu je pak závěrečný průjezd uličkou slávy v Prusinovickém kravíně. Jak říkám, každý si najde své.

Koho pasujete do role favorita letošního ročníku? Zároveň jsem se v propozicích závodu dočetl o řadě speciálních kategorií.

Vzhledem k tomu, že náš předseda Martin Koplík bude působit v zázemí a aktivně se asi samotného závodu nezúčastní, je velice těžké tipovat a určitě bych na někoho zapomněl J. Rozhodně zde ale bude několik známých osobností a s těmi je vždy zajímavé změřit síly. Mezi přihlášenými je například bývalý fotbalový reprezentant Zdeněk Grygera.

Speciálními kategoriemi se snažíme závod ještě více zatraktivnit. Soutěžit se bude například na tandemech, v kategorii TIR nad 100 kg i v 3členných týmech. Navíc je závod součástí Rohálovského duatlonu, jehož běžecká část proběhla na konci února v populární Rohálovské desítce. Součástí závodu jsou i rychlostní a vrchařská prémie. Před samotným hlavním závodem proběhnou i dětská klání a i ti nejmenší tak budou mít šanci si zazávodit a získat sladkou odměnu.

Propozice zde: http://www.vesani.cz/propozice/

 

 

Proč Rohálovská padesátka nese motto „Vaše Jarní srdcovka“?

Motto vzniklo poměrně jednoduchým způsobem. Závod se totiž koná na jaře a pro mnohé je to již tzv. srdcovka… J Jedná se o jeden z prvních závodů sezóny, kdy je spousta bikerů po zimě hodně natěšených a nás by moc potěšilo, pokud by se k nám každý rok rádi vraceli a odváželi si vzpomínky na příjemně strávený den a skvělý závod.

(Foto:Hana Gahurová, Marek Dvorník, David Balla)

datum: 15.04.14 - kategorie: Maratony
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign