deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Rogelli Aprillia

Rogelli AprilliaPři vyslovení jména Aprilia asi zaplesá srdce především mužům, milovníkům motocyklového sportu, ovšem vpřípadě názvu Rogelli Aprillia by měly zbystřit hlavně dámy. Jedná se totiž o kolekci špičkově zpracovaných letních dámských dresů, které potěší všechny cyklistky, jež vedle samotné funkce materiálu vyžadují, aby jim to na kole zkrátka slušelo. Dres Aprillia je nabízen ve dvou variantách, verze s dlouhým rukávem bude ideální především pro jaro a začátek podzimu, krátký rukáv v kombinaci s velice nízkou gramáží čistě letního dresu poskytne komfort a vynikající prodyšnost i v parných dnech.

V případě obou variant je vsazeno na specifický dámský střih, tedy se zúžením v pase a lehkým nabráním přes boky. Spodní zakončení není nijak nadměrně stažené a je zde použito protiskluzové olemování s gelovým proužkem. Za přispění střihu se zkráceným předním panelem je výsledkem velice dobré obepnutí těla, tedy bez sklonů dresů ke krabacení na břiše či k vyjíždění na zádech. Dámy většinou preferují kraťasy bez laclu, proto je zde pečlivé provedení dresu o to důležitější. Pochvalu zaslouží provedení límečku, jenž je vhodně široký a tvarově poddajný. Garáž pro jezdce zipu je již standardem. Za ideální považujeme dvojici hlubokých kapes na zádech, které jsou dobře přístupné a dovolí s sebou vzít vše potřebné. U obou verzí dresu Aprillia nalezneme také maličkou kapsu na MP3 přehrávač. Vše je zde dotaženo k dokonalosti, nechybí vyvedení pro kabel ke sluchátkům pro jeho tažení pod dresem, u límečku pak najdeme pružné poutko. Při jízdě na kole sice poslouchání muziky nedoporučíme, ale třeba na in-line bruslích může tato drobnůstka přijít vhod.

Rogelli AprilliaRozdíly varianty s dlouhým a krátkým rukávem jsou samozřejmě v použitém materiálu. V prvním případě jde o lehce zateplený materiál Dynacool brushed s hodně jemným vnitřním počesáním. Ten je na dotek velice měkký a příjemný, výhodou je i jeho schopnost odvodu potu. Míra zateplení je nižší, takže tento dres najde využití i přes léto. Naopak v případě kombinace s vestičkou a spodním trikem s dlouhým rukávem přijde vhod třeba i při teplotách pod patnáct stupňů. Délka rukávů je hodně dimenzovaná, takže ani v případě více nataženého závodního posedu nehrozí výraznější odkrytí zápěstí.

Oproti tomu letní dres Aprillia je maximálně vzdušný,a to zásluhou velice tenkého materiálu Dynacool light doplněného o síťované panely na bocích a v podpaží. Prodyšnost je zde skutečně na vysoké úrovni, stejně jako schopnost transportu vlhka od pokožky v případě použití dresu jako jediné vrstvy. Vynikající elasticita použitého materiálu dává vyniknout ženským křivkám, olemování rukávků je pak velice decentní, takže nijak nepříjemně nestahuje ruku.

Černo-růžová barevná kombinace je použita u obou provedení, vybírat je ale možné, která z těchto barev bude dominantní. Převážně černý dres s doplňkovou růžovou na bočních panelech a plochých švech vypadá podstatně decentněji, naopak růžový základ je nepřehlédnutelný a podtrhuje dívčí půvab.

Cena verze s dlouhým rukávem je 1 199 korun, čistě letní dres Aprillia s krátkým rukávem přijde na 949 korun.

(kad)

datum: 22.06.10 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign