deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

Rock Machine Rock LED

Jen těžko si lze představit, že by značka Rock Machine pojmenovala některý ze svých modelů Rock LED, to opravdu není název vhodný pro kolo. Jde totiž o světlo, které je součástí stále pestřejší škály stejnojmenných doplňků.

Elegantně střižená svítilna s rozměry 80x45x25 mm má dvojici diod, každou s vlastní optikou, integrovaný Li-Ion akumulátor a nabíjí se přes USB 2.0 adaptér z počítače nebo jiného kompatibilního zařízení. Světlo svými rozměry a tvarem rozhodně neudělá ostudu žádným řídítkům, kam se montuje jednoduchým držákem s objímkou na šroub, k jejímuž dotažení není třeba žádné nářadí. Vymezovací gumové pásky řeší odlišné průměry řídítek a zajištění v držáku je díky pojistce docela spolehlivé. Tady strach z nechtěného uvolnění určitě nemáme.

Pryžovým spínačem na horní straně světla lze i v zimních rukavicích snadno přepínat mezi trojicí režimů, tedy silnější a poloviční úrovní svícení a blikáním. Výkonem nepatří tenhle model ke kouskům pro noční bikování, spíše je to jistota pro dojezd za tmy nebo dojíždění pod veřejným osvětlením. Kužel má totiž nejvyšší intenzitu uprostřed na konci, kdežto přímo od kola až k místu jeho dopadu na vozovku je prostor nasvícený o poznání slaběji. Na deset metrů tak Rock sice nasvítí spolehlivě vozovku téměř v celé její šíři, ale není to pro nějaké terénní výjezdy. Plusem jsou boční průsvity optiky, takže světlo vidí i řidiči přijíždějící z boku. Co se týče výdrže, 300 mAh akumulátor s napětím 3,7 voltu by měl dle výrobce vydržet svítit až šest hodin a blikat jednou tak dlouho. To zhruba odpovídá praktickému testu, takže můžeme potvrdit. Ono totiž světlo vypadá na to, že uvnitř ukrývá dost velkou baterii, ale jakmile jej vezmete do ruky, hmotnost pouhých čtyřicet gramů bez držáku vás ujistí o tom, že uvnitř nic velkého není. Nabíjení přes port na spodní straně je pak jednoduché a prosvětlení spínače signalizuje jeho průběh. Rovněž spínač oznámí i pokles kapacity baterie na kritickou mez. Za 248 korun je toho tedy víc než dost, a komu by se nelíbilo bílé provedení, může zvolit černou variantu.

(už)

 

datum: 10.08.17 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign