Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Rock Machine Heatwave 70

Rock MachineHeatwave 70

Biky určené pro pohodové ježdění a zábavu, tak by se dala charakterizovat nejen kolekce XC Fun, ale hlavně její zástupce Heatwave z nižších cenových pater nabídky.

Tuhost a jistota

Přestože jde o bike za necelých dvanáct tisíc korun, design rámu rozhodně vypadá na víc. Svůj díl na tom nese profilace horní trubky Sharkspine, která je nejen obloukovitě prohnutá, aby plynule navazovala na sedlové vzpěry, ale jejíž průřez podobný kosočtverci působí hodně ostrým dojmem. Sedlové vzpěry Dynastay s obloukovitým

rock_machine_test_kolo_1prohnutím připomínají podobnou koncepci známou z karbonových rámů, takže celek doplněný o spodní trubku s navařenou výztuhou a prohnutím za hlavou, spolu s rovnými řetězovými vzpěrami, rozhodně nevypadá na zmíněnou cenu. Prohnutí vrchní trubky vzhůru pouze odkrývá řadicí lanko, což by snad vyřešilo vedení bowdenu v jednom kuse, ale na funkčnost to vliv nemá, spíše je to detail, který jinak povedené tvarování rámu lehce narušuje.

Testovaná osmnáctka usadí jezdce celkem pohodlně s rukama dostatečně vysoko a s nepříliš nataženým posedem. Zaměření na komfort a spíše výletní pojetí jízdy je zřejmé. Přesto ale rám nabídl výbornou tuhost i při silovém rozjezdu a rychlejším šlapání ze sedla. Jízdní projev pak rozhodně nepatřil do kategorie desetitisícových kol, ale příjemně překvapila lehkost jízdy. Svůj díl na ní samozřejmě má i hladší vzorek plášťů, ale rám zkrátka rock_machine_test_kolo_foxneprotestuje proti ostřejšímu šlápnutí do pedálů imunitou, nýbrž reaguje na pobídku velice ochotně. Příjemný posed i úchop řídítek lehce kazí trošku tužší vidlice, jejíž mechanické provedení lockoutu a absence seřiditelného tlumení dávají jezdci pocítit tvrdší zpětný doraz, ale to je v této třídě vidlic standard. Lockout vidlice lze aktivovat, pouze je-li v plně roztaženém stavu, takže za jízdy to byl někdy problém. To je ale jediná výtka, kterou k tomuto kolu máme.

Ovladatelnost kola charakterizuje jediné slovo, spolehlivost. Chování rámu je předvídatelné, živé, když je třeba, stabilní ve vyšších rychlostech. Nebyl problém dostat jej okamžitě do vzduchu při přeskoku větve, ale zároveň nebude trpět nezkušený jezdec tím, že by kolo bylo zbytečně živé. Ochota zatáčet je více než slušná, těžiště v rozumné výšce dovolí i trochu ostřejší průjezdy zatáčkami. Ve sjezdech je nutné občas přesunout těžiště více dozadu, ale i tak je kolo docela spolehlivý průvodce prudkými pasážemi. Své limity má v rozbitém terénu vidlice, ovšem rám se ukázal jako docela komfortní kousek, který záda jezdce příliš nepotrápí. Do výjezdů je třeba počítat s tím, že pohodlný vzpřímenější posed dovolí přednímu kolu odlepit se v prudších stoupáních od země, takže výraznější nalehnutí na řídítka bude nutností. Se závodními spurty do kopce se v této kategorii ale nepočítá, takže vše je v rozumných mezích.

Funkce komponentů je vzhledem k ceně bez problémů, řazení funguje, jak má a pochválit musíme výkon brzd rock_machine_test_kolo_2Tektro, které se ukázaly spolehlivé za všech situací a jejich brzdný účinek se velmi dobře dávkoval, rozhodně nejde o žádné jedovky.

Pro začátečníky či rekreační cyklisty je tento bike rozumnou volbou, v případě sportovnějších ambicí lze na dobře provedeném rámu s velice schopnou geometrií postupně stavět a vylepšovat.

Technická specifikace

Rám:  Alu 6061

Vidlice: Suntour XCT V4, 80 mm

Kliky: Shimano FC-M171, 24-34-42

Brzdy: TektroDraco

Řazení: Shimano SL-M310

Přehazovačka: ShimanoAcera

Přesmykač: Shimano FD-M190

Náboje: QuandoOne

Ráfky: Weinmann Taurus 2000

Pláště: ImpacCrosspac 2.0“

Kazeta: Shimano HG-40, 11-30/8

Sedlo: WTB Volt

Sedlovka: Rock Machine

Řídítka: Rock Machine

Představec: Rock Machine

Hmotnost: 14,2 kg

Cena: 11 990 Kč

datum: 30.04.12 - kategorie: Testy kol

Komentář:

  1. [1] Replica Rolex

    sjezdech je nutné občas přesunout těžiště více dozadu, ale i tak je kolo docela spolehlivý průvodce prudkými pasážemi. Své limity má v rozbitém terénu vidlice, ovšem rám se ukázal jako docela komfortní kousek

    20.06.13, 11:19:27
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign