Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Ritchey WCS Ergo

GripyRitchey WCS jsou dnes mezi bikery již určitou klasikou, a to nejen díky své doslova muší váze, ale také pro komfortní úchop. V nabídce jsou standardně dvě varianty, a sice klasický, vyráběný již řadu let bez výraznějších změn, a pak verze Ergo, s charakteristickým rozšířením, přesně kopírujícím tvar dlaně. A právě verze WCS Ergo prošla pro rok 2012 podstatnou změnou, s níž souvisí použití výrazně měkčí směsi.

Ritchey WCS Ergo

Anatomickýtvar gripů WCS Ergo zůstává nezměněn. Větší vrstva polstrování přesně pod dlaní sice může vyžadovat chvilku zvykání, nicméně výsledný efekt je rozhodně pozitivní. Použití měkčí směsi je z hlediska pohlcování otřesů jasně znatelné, přitom úchop zůstává v podstatě stejně jistý, jako je tomu u klasické verze WCS. Pokud někdo hledá komfort, verze Ergo je určená právě pro něj. Jedinou obavu jsme měli ze snížené životnosti, ve finále jsme ale nezaznamenali jakékoli nadměrné tendence ke žmoulání či drolení, s nímž právě podobně měkké varianty často zápasí. Gripy WCS Ergo jsou navíc velice pohodlné i bez rukavic, klidně bychom si je namontovali třeba na městské kolo, na němž se jezdí převážně v civilnějším oblečení. Jediné, s čím si tvar gripu až tak nerozumí, jsou rukavice s výraznějším polstrováním. Měkčení je v takový okamžik snad až příliš. Naopak tenčí jednoduchá dlaň rukavic je pro tyto gripy ideálním společníkem.

Cena gripů Ritchey WCS Ergo je 259 korun.

(kad)

 

Plusy: ergonomický tvar, pohlcování otřesů

Minusy: cena

datum: 15.02.12 - kategorie: Technika

Komentář:

  1. [1] Fake Rolex

    Anatomickýtvar gripů WCS Ergo zůstává nezměněn. Větší vrstva polstrování přesně pod dlaní sice může vyžadovat chvilku zvykání, nicméně výsledný efekt je rozhodně pozitivní. Použití měkčí směsi je z hlediska pohlcování otřesů jasně znatelné, přitom úchop zůstává v podstatě stejně jistý, jako je tomu u klasické verze WCS.

    21.06.13, 04:20:39
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign