deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Ritchey MonoCurve

Silniční řídítka Ritchey MonoCurve

Jednodílný setřídítek a představce, často označovaný také termínem „combo“, není ve světě silničních i horských kol žádnou novinkou. Oproti dvojdílné klasice vyniká nejen nespornou designovou atraktivitou, zvlášť v případě využití karbonu, ale logicky i nižší hmotností a často dokonce vyšší torzní tuhostí. Ve své letošní kolekci poprvé představil superlehké silniční combo také Tom Ritchey a jak už u jeho produktů bývá dobrým zvykem, tak samozřejmě s vynikajícími parametry. To ostatně předpovídá již dodatek WCS.

Ritchey MonoCurve

Tvarování řídítek vychází z klasického modelu EvoCurve, z čehož pramení plynulý oblouk doplněný o lehce zploštělou, anatomicky tvarovanou horní úchopovou část. Konstrukce představce kombinuje kovanou duralovou objímku s karbonem, jedná se tedy o známou technologii Ritchey Matrix, která navyšuje celkovou pevnost kompletu a především snižuje jeho možnou „zranitelnost“. Atypickým prvkem je trojice šroubků stahujících představec ke sloupku vidlice. Celokarbonová řídítka využívají technologii monocoque, pohledovou vrstvu pak tvoří UD carbon.

Ritchey MonoCurve

Celkový průhyb horní části umožňuje přirozený, velice pohodlný úchop. Komfort držení však nabídne i mělčí spodní oblouk, jeho hloubka činí příznivých 128 mm. V nabídce je nespočet variant, zkombinovaných z šířky řídítek a délky představce. Šířku je možné vybírat ze tří standardních hodnot, a sice 40, 42 a 44 cm. Nejužší variantu lze kombinovat se třemi délkami představce (90, 100 a 110 mm), prostřední rovněž se třemi (110, 120 a 130 mm) a nejširší verze je k mání s představcem o délce 120 nebo 130 mm. Hloubka oblouku 128 mm je ve všech třech případech stejná, liší se však předsazení řídítek, v závislosti na jednotlivých šířkách je to 73, 78 nebo 83 mm.

Combo Ritchey MonoCurve WCS váží ve verzi 42cm x 120 mm velice příznivých 353 gramů. Vedle skvělých parametrů je jeho silnou stránkou také elegantní design s decentní grafikou a naopak nepřehlédnutelným nápisem Ritchey, jenž vynikne pouze při čelním pohledu. Cena modelu MonoCurve WCS je ovšem nemalá, a sice 12 900 korun.

(kad)

datum: 11.07.12 - kategorie: Technika

Komentář:

  1. [1] rolex replica

    Tvarování řídítek vychází z klasického modelu EvoCurve, z čehož pramení plynulý oblouk doplněný o lehce zploštělou, anatomicky tvarovanou horní úchopovou část. Konstrukce představce kombinuje kovanou duralovou objímku s karbonem

    20.06.13, 10:03:14
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign