deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Řídítka Aerozine

Eloxované komponenty v různých odstínech se v poslední době těší podobné oblibě, jako tomu bylo například u fialového eloxu v polovině devadesátých let. Naštěstí je dnes na výběr z takového množství barevných variant, ať už v lesklém či matném provedení, že lze při troše dobrého vkusu sladit bike v docela zajímavý celek.

Například řídítka Aerozine XBR15 lze pořídit za 1260 korun v celkem osmi odstínech, od bílé a černé přes zelenou až po růžovou, zlatou, modrou, hnědou a námi testovanou červenou. Jejich základem je hliníková slitina řady 7050, což spolu s trojitým zeslabováním stěny dává při šířce 700 mm hmotnost 220 gramů. Řídítka s průměrem středové části 31,8 mm mají 15mm hloubku a směrem k jezdci jsou zahnuta o 8 stupňů. Samozřejmostí je stupnice na obou koncích, která usnadňuje případné zkrácení, ale v dnešní době je 700 mm standardní šířkou pro trail biking nebo XC devětadvacítku.

Tvar řídítek je díky zahnutí dostatečně pohodlný i při delší jízdě, takže zápěstí nijak netrpělo nepřirozeným úhlem. Nízká hloubka je zcela bez připomínek a v současnosti naopak tato a ještě nižší hodnota vedou před modely s hloubkou dvacet a více milimetrů. Celková tuhost byla rovněž bez připomínek, ovšem nepatrná schopnost absorpce se zamknutým odpružením občas pod silnějším záběrem či rázem odspodu byla lehce znatelná. Vzhledem k výše uvedeným vlastnostem tedy nelze mít k řídítkům žádnou výtku a jediným omezením tak bude vzhledem k matové povrchové úpravě nutnost použít gripy s pojistnou objímkou, protože standardní pryžový model prostě nemá možnost dokonale přilnout k povrchu, a začal se po čase lehce protáčet. To je ovšem jediné omezení, které tato a vlastně všechna matová řídítka představují. Kdo ovšem zvolí bíle lakované provedení, může nasadit s klidným svědomím i klasiku nebo silikonové gripy. Vyladit si barevně kokpit s řídítky Aerozine, případně i představcem a podložkami této značky, je tedy rozumná volba.

(už)

 

datum: 01.05.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign