cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pells_07_2022.png

Řezací kleště na hydraulické hadičky

Vyměnit nebo zkrátit hydraulické hadičky brzd není tak složité, jak by se na první pohled mohlo zdát. Hadičku jednoduše zaříznete, nasunete na ni převlečnou matici a olivku a vešroubujete do brzdové páky nebo do brzdového třmenu. Jednoduché a rychlé.

Důležité ale je seříznout hadici čistým a rovným řezem, aby hadice dosedala rovně. K seříznutí mnozí používají běžný, ostrý odlamovací nůž. Na trhu jsou také ruční řezáky na hadice, které vypadají jako řezáky doutníků, nebo jiné podobné nástroje.

Nám se velice líbí řezací kleště od firmy BBB s označením BTL-161, Hosecutter Hydraulic. Dobře do ruky padnoucí kleště mají 20 mm široký otvor pro navlečení brzdové hadice. Šířka otvoru je důležitá pro to, aby hadice byla opřena o co nejdelší plochu a řez byl absolutně volný. Jakmile hadici umístíme do otvoru, kleště stiskneme a uprostřed plochy vyjede ostrý břit, který hadici čistě přeřízne. Taková malá gilotinka.

 

 

Kleště jsme vyzkoušeli při několika řezech a ten byl opravdu dokonalý. S ohledem na páku kleští se řeže velmi lehce. Mnozí namítnou, jak to je s výdrží ostří. Nemusíte mít obavy. Pokud jste si kleště pořídili domů, tak na těch pár přeříznutých hadic vás kleště bez problému přežijí. A jestliže pracujete jako profesionál v cyklodílně, tak si ostří po několika letech naostříte nebo vyměníte.

Kleště koupíte v cyklistických obchodech za cca 560 Kč.

 

(kany)

datum: 04.07.22 - kategorie: Servis kol
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign