Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Respekt na první pohled

Respekt na první pohled

Domnívat se, že vaše kolo bude v absolutním bezpečí společné kolárny v penzionu, kde jste ubytováni přes víkend, je silně naivní. Domnívat se, že vaše kolo je v bezpečí uzamčeného auta, je také nesmysl. Známe mnoho případů, kdy cyklista ráno po snídani kolo v kolárně nenašel a stejně tak mnoho cyklistů nevěřícně zíralo na otevřené auto a prázdno místo milovaného kolečka.

Když se řekne zámek na kolo, většina se domnívá, že se musí jednat vždy o tenké lanko, které se vejde do batůžku nebo do brašničky na kole. Zámek na kolo ale může být i takový, kterým si kolo uzamkneme ve výše uvedených a jim podobných případech. Tedy tehdy, když kolo odložíme na delší dobu, na noc nebo na takovém místě, kde opravdu hrozí, že o kolo můžeme přijít.

Jednou z možností jak klidně spát s vědomím, že mé kolo bude takřka nedobytné pro defektní osoby, kterým soukromé vlastnictví neříká absolutně nic, je pořídit si zámek ABUS Steel-O-Chain Ivy 9100. Tento robustní kousek budí respekt už v okamžiku, kdy ho vytáhnete z tašky. Natož, když s ním uzamknete kolo. Nylonová vrchní ochranná vrstva s agresivním červeným vzorem skrývá čtyřhranný, 10 mm silný řetěz ze speciální tvrzené oceli, který nejde běžnými prostředky překonat. A když se k tomu přidá kvalitní, dlouhodobě testovaný a prověřovaný uzamykací systém ABUS, získáte velmi kvalitní zajištění vašeho, mnohdy drahého, kola.  Jak je patrné na fotografii, zámek je ergonometricky zakomponován do těla řetězu a uzamyká se oboustranným klíčem, což je i pohodlné.

ABUS Ivy 9100 se vyrábí v délkách 85, 110, 140 a 170 cm. Nám zapůjčený vzorek o délce 140 cm stojí v obchodech 2600 Kč. Zdá se vám to mnoho, abyste si za tu cenu pořizovali zámek pro vaše kolo třeba v ceně 50.000 Kč? Věřte tomu, že až naleznete prázdné místo po svém nezamčeném kole, dali byste v tom okamžiku za dobrý zámek i třeba třikrát více.

abus-zamek-velky

 

abus_zamek_maly

datum: 15.08.12 - kategorie: Technika

Komentář:

  1. [1] rolex replica

    ednou z možností jak klidně spát s vědomím, že mé kolo bude takřka nedobytné pro defektní osoby, kterým soukromé vlastnictví neříká absolutně nic, je pořídit si zámek ABUS Steel-O-Chain Ivy 9100.

    20.06.13, 09:17:47
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign