katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Rebell pro rebely

Casco Rebell

Už svým názvem přilba Casco naznačuje, komu je určena. Jediná univerzální velikost M (55-59cm) a název Rebell, to jsou jasné důkazy zaměření hlavně na mladé jezdce.

Casco Rebell

Nemusí to ale platit stoprocentně, protože testovaný model pasuje i na větší hlavy, takže ani dospělí jezdci nemusí být ošizeni o doplněk pro mladistvé. Přilba je vyrobena in mold technologií a pro vyšší pevnost má uvnitř plastovou kostru Frameworx, která pěnové jádro zpevňuje. Celkem dvacet šest ventilačních otvorů je velmi dobře rozmístěno, takže předním velmi dobře sekundují zadní a vzduch proudí v kanálcích nad povrchem hlavy.

Proti hmyzu je vpředu kovová síťka. Plastový štítek lze jednoduše demontovat. Boční čepy jsou navíc tvořeny samostatnou vložkou, takže pozor při demontáži, lehce se ztratí. Štítek je sice užšího střihu, ovšem jeho délka při výraznějším předklonu nad řídítky nepatrně omezuje ve výhledu.

Casco Rebell

Trošku divočejší tvar skořepiny připomíná vzadu dražší silniční modely, předek je naopak standardního tvaru. Výtku máme k viditelným přelisům tvrzeného polystyrenu na spodní hraně přilby, jde sice jen o estetický detail, ale u přilby za 1 550 korun by to být nemuselo. Pochválit ale musíme velké ventilační otvory nad spánky, díky nimž je tato partie velmi dobře chlazena.

Stahování zajišťuje čelenka po dvou třetinách obvodu, která je zakončena strunou a otočným kolečkem. To je díky vystouplému tvaru a měkkému gumovému povrchu až nadstandardně lehce ovladatelné. Stažení na hlavě je perfektní a přilba se i přes střední hloubku ani nehne. Stahovací pásek není cítit, vpředu je navíc dostatečně silná výstelka na čele. Řemínky mají pod bradou klasickou přezku a polstrování. Boční plastové svorky jsou tvarově výraznější, takže je třeba je vhodně umístit výš na tvář. Hmotností 290 gramů patří mezi střed, ovšem ventilací a usazením na hlavě je přilba vynikající.

www.mcsport.cz

(už)

Plusy: ventilace, stahování, mřížka

Minusy: přelisy

datum: 02.05.10 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign