deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Ratibořický MTB maraton se blíží

Tisková zpráva 1. 2. 2009

 RATIBOŘICKÝ MTB MARATÓN 2009

aneb na kole krajem bratří Čapků a Boženy Němcové

Na letošní rok pro vás pořadatelé z SK BP Lumen Úpice opět připravili tři nejen cyklistické akce konané v Jestřebích horách a k první z nich - Ratibořickému MTB maratónu nyní přinášíme první informace. Termín je stanoven na neděli 26. dubna a místem startu a cíle bude všesportovní areál Sparta v Úpici.

Vloni se za krásného jarního počasí a účasti zhruba pětistovky závodníků stal ze závodu pohodový nedělní den strávený v sedle kola. Trasa dlouhá 48 km s převýšením 660 m totiž vede krásnou přírodou kraje bratří Čapků a Boženy Němcové a těsně míjí historické centrum Ratibořic. Povrch tvoří z 80% zpevněné lesní a polní cesty a 20% asfalt. Těšit se tedy můžete na jeden z prvních MTB maratónů cyklistické sezóny, jehož trasa vede bikovými terény. Trasa je však sjízdná i pro crossová kola. Startovné předem je lidových 350,- Kč a v případě registrace do 3. dubna dostanete pamětní tričko.

skup

Vedle hlavní trasy je opět připraven také závod pro děti na 10 km a pro předškolní a přípravku na krátkém okruhu v okolí areálu. Zvažujeme také zařazení historicky prvního závodu elektrokol na území České republiky. Bližší informace přineseme později.

Na oficiálním webu závodu www.ratiborickymaraton.cz je již spuštěn registrační formulář a k dispozici jsou zde kompletní propozice, aktuální informace, výsledky, videa a fotky z minulých ročníků.

Závod se bude od letošního roku jezdit jako „Memoriál Jirky Cejzlara", který byl  dobrým kamarádem a oporou našeho pořadatelského týmu. Zemřel náhle, druhý den po Ratibořickém maratónu 2008, přímo na trase závodu. Tímto způsobem bychom chtěli uctít Jirkovu památku a každoročně na něj společně vzpomenout.

tand

Pokud si chcete prověřit výsledky zimní přípravy nebo si jen užít pohodový závod na úvod sezóny, Ratibořický maratón je tou nejlepší volbou. Pro ty, kteří jsou ze vzdálenějších míst naší země, doporučujeme udělat si víkendový výlet do východních Čech a před Ratibořickým maratónem si ještě třeba dát padesátku v Českém ráji. Od Úpice je to necelých 100 km.

Další závody v Jestřebích horách:

19. - 21. června     Festival cyklistiky 2009

září - říjen             Středeční pohár horských kol 2009

zada

datum: 09.02.09 - kategorie: Sport
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign