deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Ratibořický maraton již tuto neděli

NA KOLE KRAJEM BRATŘÍ ČAPKŮ A BABIČČINA ÚDOLÍ

aneb Limar Ratibořický MTB maratón 2010

Již tuto neděli 25.4. bude odstartován 3. ročník závodu horských kol pro širokou veřejnost - Limar Ratibořický MTB maratón a tak Vám přinášíme poslední důležité informace před odjezdem do Úpice.

Trasa dlouhá 48 km s převýšením 660 m vede krásnou přírodou kraje bratří Čapků a Babiččina údolí a těsně míjí historické centrum Ratibořic. Povrch tvoří z 80% zpevněné lesní a polní cesty a 20% asfalt. Trasa je sjízdná i pro crossová kola a zvládne ji každý, kdo alespoň trochu jezdí na kole. Vypsány jsou kategorie od juniorů do 18 let po veterány nad 60 let. U tohoto závodu platí dvojnásob, že není nutné vyhrát, ale zúčastnit se a hlavně si užít pohodový den v sedle kola!

jezdci

Vedle hlavní trasy se pojede také závod kadetů a žáků dlouhý 12 km, jehož trasa vede okolo hradu Vízmburk. Pro předškolní a přípravku jsou připraveny krátké okruhy v areálu stadiónu. Děti mají startovné zcela zdarma, nutný je však písemný souhlas jednoho z rodičů (formuláře budou k dispozici v kanceláři závodu).

Pokud máte rádi zábavu a vlastníte jakékoliv historické kolo nebo plečku z doby nedávné, můžete se zúčastnit  recesistické jízdy, jejíž trasa také vede okolo hradu Vízmburk a měří 12 km. A již po druhé bude umožněn také start majitelům elektrokol, pro něž bude vypsaná vlastní kategorie na trase 48 km.

Časový program závodu:

08.00 Otevření kanceláře závodu
11.30 Ukončení prezentace / řazení na start závodu
12.00 Start hlavního závodu na 48 km
12.05 Start předškolních
12.10 Start kadetů a žáků na 12 km
12.20 Start recesistické jízdy historických kol a pleček
12.25 Start přípravky
13.30 očekávaný dojezd vítěze hlavního závodu
16.00 slavnostní vyhlášení výsledků a losování závodnické tomboly

 

PRAKTICKÉ INFORMACE:

Kancelář závodubude letos nově umístěna ve stanu vedle tribuny stadiónu a bude rozdělena na tři části – pro předem přihlášené, nové registrace a dětské závody / recesistická jízda. Mezi předem přihlášenými jsou evidování pouze ti závodníci, kteří již mají zaplacené startovné. Ti, kteří startovné ještě nezaplatili, se budou muset na místě přihlásit znovu. Nenechávejte prezentaci na poslední chvíli, pomůžete tak jejímu hladkému průběhu a zároveň se sami vyhnete zbytečným stresovým situacím. Kancelář je otevřena od 8.00 hodin a uzávěrka přihlášek je v 11.30 hodin.

Zpracování výsledků bude zajištěno systémem Sport Challenge. Každý závodník získá originální startovní číslo, které v sobě již má čip. Nemusíte se tudíž kroužkovat, platit zálohu ani se v cíli starat o vrácení čipu. Výsledek Vám navíc přijde chvíli po dojetí formou SMS na Váš telefon (pokud jste jej uvedli v přihlášce).

Start a cíl bude situován na oválu místního stadiónu Sparta. Řazení na start začne v 11.30 a hromadný start všech závodníků pak proběhne v pravé poledne. Na základě četných žádostí jsme se rozhodli letos zřídit tzv. první startovací vlnu do které se může přihlásit každý, kdo vloni dojel do 50. místa v celkovém hodnocení nebo mu bude udělena divoká karta pořadatelem. Řazení do druhé (hlavní) vlny probíhá odzadu, takže kdo dřív přijde, ten dřív jede. Cílový limit je stanoven na 16.00 hodin, což vloni stihli bez problému všichni závodníci.

Zázemí závoduje situováno v areálu stadiónu. Parkoviště na škvárovém hřišti, kancelář ve stanu vedle tribuny, šatny se sprchami v tribuně. K dispozici bude také občerstvovací stan, ve kterém se bude mimo jiné vydávat jídlo závodníkům v cíli. Mytí kol bude zajištěno na asfaltové ploše vedle tribuny.

Ceny pro nejlepší závodníky jsou produkty hlavního sponzora – cyklistické brýle  Limar, které jsou připraveny pro první tři závodníky ve všech kategoriích, včetně dětských. Každý závodník pak má šanci vyhrát v tombole, kde bude opět hlavní cenou kolo Apache.

 

Prodej přileb Limar a testování elektrokol bude probíhat po celý den ve stánku firmy BP Lumen. Přilby zde budou nabízeny se slevou 20%. Před závodem si ji vyzkoušíte, vyberete barvu a po závodě si ji budete moci odnést. Vybírat tedy můžete z téměř stovky různých modelů a barev. Na vlastní kůži budete moci vyzkoušet výhody elektrokola a to na modelech Apache Elektra a Eagle s namontovanou elektrosadou Maratonel. Vedle toho zde bude také základní sortiment dílů a doplňků potřebných na závod (pro zapomnětlivce a bordeláře :o) a nějaké nářadí na opravu kola.

Pamětní tričko s logem závodu dostane každý, kdo se včas přihlásil. Pár kousků jsme objednali navíc a tak budete mít možnost si jej zakoupit v kanceláři závodu za 150,- Kč.

Předpověď počasí slibuje slunečnou neděli s teplotami přes 20 °C, což jsou ideální podmínky na projížďku na kole, ať už se startovním číslem nebo pouze jako divák. Kompletní informace o závodu vč. mapy najdete na www.ratiborickymaraton.cz.

Sultán a Tyrl

plakat

datum: 22.04.10 - kategorie: Sport
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign