cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pellsbanner2022.png

Pumpička BBB/BMP-39 pro duše i vidlice

Pumpičky na duše (nebo bezdušové pláště) a odpružené vidlice a tlumiče patří k tomu nejzákladnějšímu, co cyklista potřebuje. Prakticky se bez nich neobejde.

Pokud si ale nechcete kupovat dvě pumpičky, můžete si pořídit skvělou pumpu od firmy BBB, která vám poslouží pro oba případy.

Pumpička Dual Pressure BMP-39 je určena pro uchycení na kolo, což je výhodné. I když, samozřejmě, potřeba natlakovat odpruženou vidlici nebo tlumič uprostřed vyjížďky nebývá tak častá záležitost. Ale jsou i takoví experti, kteří neustále s tlakem ve vidlici a v tlumiči laborují. Nebo i s tlakem v pneumatikách. Pro některé jezdce na singltrekách to je běžná praxe.

 

 

Pumpička má samozřejmě tlakoměr, protože bez něj se s vidlicí a tlumičem pracovat přesně nedá. Stupnice je velmi jemná, a především dostatečně velká, což je příjemné. Měřák je na obvodu chráněn gumovým krytem. K ventilkům se připojuje pomocí dvacet centimetrů dlouhého šlahounku, který má samozřejmě potřebné koncovky. Už jsme několikrát psali, že hustit pneumatiku přes šlahounek je velmi příjemné a praktické. A dodávat tlak do vidlice a tlumičů se dá bez šlahounu jen velmi obtížně, ne-li vůbec. Na hustilce pro vidlice a tlumiče je samozřejmě potřeba vypouštěcí tlačítko pro nastavení skutečně přesného tlaku odpouštěním vzduchu. Tlačítko nechybí ani na této pumpičce. Najdeme na ní mechanický přepínač pro určení, kam chceme tlak dodávat. Jestli větší tlak do vidlice, nebo pokud chceme dodávat velké množství vzduchu do pneumatiky. Funguje to spolehlivě.

S pumpičkou se pracuje velmi dobře. Dobře padne do ruky. Samozřejmě, pro huštění pneumatik se jedná pouze o nouzové použití, jako u všech jiných podobných pump. Tyto pumpičky nejsou určeny pro časté domácí použití před každou vyjížďkou. Ne že by to nevydržely, ale je přece jen pohodlnější vlastnit velkou a pohodlnou pumpu. Ale pro používání na vidlice si jinou pořizovat nemusíte.

Hustilka je dlouhá 24 centimetrů a má hmotnost 170 gramů. Není tedy nějak přehnaně velká a v držáku připevněném pod košík na spodní rámové trubce vypadá přirozeně.

Cena pumpičky se v různých obchodech pohybuje v průměru kolem 900 Kč. A vzhledem k tomu, že si vlastně kupujete dvě pumpičky v jedné, je to cena velmi výhodná. Vždyť jen samostatná pumpička na vidlice a tlumiče v podobně dobré kvalitě se pohybuje kolem 700 Kč.

 

(kany)

 

datum: 08.02.22 - kategorie: Servis kol
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign