Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Půl kila komfortu

Vyřešit na dámském kole, ať už krosovém, či městském, neustálý problém s dostatečně pohodlným posedem může znamenat postupné investice do hlubších řídítek, různě zvednutých představců, a stejně to nakonec nemusí být úplně ono.

Jednodušším řešením, tedy pro řídítka průměru 25,4 mm, je výměna klasického představce za stavitelný, a ještě jednodušší je, když jej lze nastavit bez použití nářadí. Takový kousek si pak může majitel(ka) kola kdykoliv přenastavit podle svých preferencí a nemusí obtěžovat nikoho, kdo umí vzít do ruky imbus. Představec XLC ST-T11 je praktickým řešením, vídaným převážně na městských a komfortních kolech či elektrokolech, kde jediným vyklopením ovládací páky dovolí nastavit jak výšku, tak sklon řídítek. Jeho 531 gramů a délka 110 mm ukrývá pod horní výklopnou pákou mechanismus, který po odjištění uvolní svěrnou objímku ozubeného kloubu, lze nastavit sklon představce v rozmezí -10 - +60 stupňů i přetočit řídítka do odpovídající pozice. S uvolněním kloubu se totiž částečně povolí i objímka samotných řídítek, takže lze oba úkony provést naráz jen uchopením řídítek za gripy a tahem nahoru či dolů. Samozřejmě, že před povolením horní páky je nutné odtlačit dopředu pojistku a v případě nepevného sevření řídítek lze nastavit i tah vnitřního mechanismu na závitnici pod pákou.

Celý komplet za 979 korun se pak montuje na sloupek vidlice stejně jako klasický a-head představec a pro stažení hlavového složení je zde otvorem shora přístupný imbusový šroub. Díky přítomnosti kloubu, a tudíž i celkové výšce představce, se řídítka už při montáži dostanou o nějakých 40 mm výš, takže pokud je třeba hodně narovnat záda a není to zrovna u kola, které se bude pohybovat v terénu, je to velice praktické řešení.

 

 

(už)

 

datum: 13.09.17 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign