Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Pryč s mlhou!

Čistič na brýle Microclair Anti-Fog

Kanadská firma Microclair je specialistou na čisticí a ošetřující přípravky pro zorníky všech typů brýlí. Její nabídka zahrnuje jak speciální čističe, tak třeba hydrofobní roztoky odpuzující vodu a chránící skla před nečistotami. My jsme otestovali pro zimní období více než aktuální produkt, a to Microclair Anti-Fog, tedy roztok zabraňující zamlžování skel.

Čistič na brýle Microclair Anti-Fog

Plastová lahvička o obsahu 15 ml ukrývá řídkou tekutinu, kterou stačí opatrně v několika kapkách aplikovat na skla brýlí, rozetřít třeba i prstem a jemně přeleštit jemným hadříkem. Výrobce sice doporučuje speciální hadřík z mikrovlákna vlastní produkce, ale vystačili jsme si s náhražkou. Kapalina po rozetření pokryje povrch jemnou vrstvou pěny, podobně jako kdybychom brýle myli vodou s přípravkem na nádobí, ovšem setření a přeleštění je otázkou pár vteřin. Samozřejmě následoval první test dýcháním zblízka na skla, která se sice jemně zamlžila, ovšem zamlžení nebylo tak intenzivní a okamžitě se odpařilo. Schválně jsme tentýž pokus provedli na druhých brýlích bez ošetřených skel a tam se silné zamlžení udrželo zhruba čtyřikrát déle a navíc zanechalo po několika pokusech povrch lehce matný. Skla ošetřená přípravkem zůstala perfektně čistá.

Test v terénu pak proběhl při teplotě kolem pěti stupňů nad nulou a vyjížďka za deště nemohla být lepší prověrkou. Zamlžení skel se za jízdy nekonalo, a to ani při výjezdech v nízké rychlosti, kdy se jinak brýle dost často zapotí. Kapky deště stékaly po povrchu skel standardně, ale proti nim výrobce nabízí zase odlišný odpuzující roztok. Při návratu z vyjížďky nedošlo při vstupu z venkovního do domácího prostředí, a tedy změně teploty rovněž k zamlžení, což je jinak naprosto běžné.

Námi testovaný Anti-Fog je tedy maximálně účinnou ochranou a kdo trpí na zamlžování skel, bude pro něho tento prostředek za 149 korun tím nejlepším společníkem. Obsah balení sice není velký, ale k ošetření povrchu skel stačí opravdu miniaturní množství, takže vydrží dost dlouho. Povrch skel nám vydržel odolávat zamlžení během tří dvouhodinových vyjížděk, pak jsme jej opláchli vodou a znovu ošetřili.

(už)

 

Plusy: účinnost, snadná aplikace, minimální spotřeba

Minusy: nenalezli jsme

datum: 01.03.13 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign