deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Průsvitný úchop

Průsvitný úchop

Letošní novinkou značky Clarks na našem trhu jsou transparentní gripy Clarks Vice MTB Lock On CL-G309 Transparent. Tedy s průsvitným provedením pryže na plastovém základu.

Jde o klasické lock on gripy se základovým plastovým tubusem délky 130 mm, potaženým průsvitnou pryží. Tento model patří do kategorie perforovaných provedení, tedy tubus není jednolitý, ale má otvory, kterými pryž sahá až k materiálu řídítek. Na hlavní úchopové části má dokonce na obvodu celou jednu třetinu bez základového plastu. Tato partie tedy díky absenci plastového základu nabídne o něco lepší tlumení a hlavně přesnější kontakt s řídítky. K nim se gripy upevňují dvojicí duralových objímek stahovaných 3mm imbusem.

Montáž je velice jednoduchá, důležité je správné natočení plochy bez plastového základu přímo proti dlani jezdce, aby bylo využito tlumení na maximum.

Gripy s délkou 130 mm a průměrem 29,5 mm patří k tenčím provedením, což bude vyhovovat hlavně jezdcům s drobnějšími dlaněmi. Proti koncovým objímkám je středová část výrazně slabší, takže o nějakém přehmatávání až na hranu gripu to rozhodně není. Úchop je díky velice přilnavému, a přitom ne zrovna měkkému materiálu doslova jedovatý. Dlaň rukavic se nesmeká ani při jízdě v silném dešti a guma opravdu dokonale drží. Jemný pyramidový vzorek nijak netlačí do dlaně, ale kvůli jeho opravdu jistému spojení nedoporučujeme jízdu bez rukavic těm, kdo nechtějí mít za chvilku mozoly.

Jízda s těmito gripy je o naprosto perfektním přenosu informací z řídítek do dlaně, ovšem daní za to je slabší tlumení a díky menšímu průměru i nižší komfort v těžkých sjezdech. Na druhou stranu, právě perfektní adheze materiálu gripů je to, co dovolí jezdci držet gripy o něco méně křečovitě, protože to prostě neklouže ani ve zpocených či mokrých rukavicích.

Cena 249 korun je rozhodně více než příznivá, vzhledem k nekompromisnímu úchopu, kdo by ale chtěl jinou barvu objímek a klasickou pryž s méně ostrým úchopem, může v nabídce značky sáhnout po více než desítce provedení za ceny kolem dvou set korun.

(už)

 

datum: 06.11.13 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign