Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Proti vodě s TF2

U konusových nábojů či hlavových složení vybavených věnečky s kuličkami bychom měli vždy dbát na to, aby byl vnitřní prostor čistý a dostatečně namazaný. Jinak hrozí rychlá koroze všech kovových dílů a opotřebení kluzných ploch, které provází nutná výměna celého komponentu.

Tenhle katastrofický scénář sice zní hrozně, ale v případě hlavového složení dnes není nic neobvyklého, že i nový kousek po několika umytích hadicí či dokonce tlakovou vodou po závodě začne vykazovat zhoršenou funkci a koroze už na něm uvnitř hezky pracuje. Totéž ale platí i pro některá průmyslová ložiska, která jsou na vlhkost rovněž citlivá a špatné těsnění či nedostatek maziva chránící před vlhkem jejich životnosti rovněž nepřidá.

Když už se rozhodneme servisovat jakýkoliv díl, kde rotují kuličky po konických drahách, měli bychom vždy použít kvalitní mazivo, abychom co nejvíce prodloužili životnost a hlavně měli jistotu, že první mytí mazivo nevyplaví. Mazací tuk TF2 Lithium Grease obsahuje, jak už název napovídá, příměs lithia a měl by zaručit vysokou odolnost vůči korozi i vodě. Testovaná 400g tuba maziva za 59 korun se snadno otevírá a aplikace je standardní. Menší lepivost maziva při zkoušce ukázala, že sice dobře přilne k povrchu, ale s otáčením se postuně nějak extrémně nenabaluje na kuličky. Kadopádně při zkoušce pod vodou vydrželo mazivo velice slušně, aniž by se z povrchu vyplavilo a navíc vodu dobře odpuzovalo. Celkovou odolnost vůči korozi prověří až čas, i když testované ložisko hlavového složení už mělo svá nejlepší léta za sebou a povrch byl zčásti korozí poškozený.  Rozborka, očista, nové kuličky a ošetření testovaným mazivem jej ale na čas zase vrátilo do hry.

(už)

datum: 23.10.16 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign