katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Propracovaný teleskop, Author

Spojení miniaturních rozměrů s nadstandardním výkonem, odolností a maximálně praktickými detaily – taková je hustilka AAP Pipe Telescope AL domácí značky Author. S délkou pouhých osmnáct centimetrů a hmotností 135 gramů (včetně plastového držáku) je ideálem pro gramaře a estéty, kteří na drahém karbonovém kole nechtějí vozit cokoli rozměrnějšího. Stejně tak představuje nejlepší možné řešení, pakliže jsme zvyklí vozit hustilku v zádové kapse dresu. Nízká hmotnost a minimální rozměry zde ovšem nebyly jakkoli vykoupeny ze strany výkonu, naopak, dvoupístové provedení je vysoce funkční a bez rozpaků jej doporučíme rovněž majitelům objemnějších devětadvacítek. Maximální uváděný dosažitelný tlak 100 psi je předpokladem také silničního použití, přičemž my jsme při testu dosáhli ještě vyššího tlaku, než který uvádí výrobce.

 

 

Hustilka AAP Pipe Telescope AL, jak již název napovídá, vsadila především na lehkou hliníkovou slitinu a objem je díky duo-pístovému mechanismu nadstandardních 60 cm³, což se při pohledu na malé rozměry hustilky ani nechce věřit. Zásluhu na tom má opět právě vysoce kvalitní slitina hliníku, dovolující použití poměrně slabé stěny jednotlivých dílců teleskopu. Plastové jsou zde pouze spojovací díly, záslepky a hlavice umístěná na 11 cm dlouhé výsuvné hadičce. Právě toto řešení umožňuje nejen příjemnou manipulaci s hustilkou, ale rovněž předchází možnému vytržení či jinému poškození ventilku, k němuž při potřebě dosažení vyššího tlaku u menších hustilek někdy dochází. Řešení s hadičkou je k ventilku naopak velmi šetrné a pochválit musíme také maličkou hlavici. Ta dovoluje uzpůsobení pro galuskový či autoventilek a dokonalé utěsnění zde zajišťuje malá výklopná duralová aretační páčka. Hlavice umístěná na hadičce je ale velkou výhodou i pro jiné použití nežli to cyklistické – hustilka se hodí třeba i pro dofukování kol kočárků.

Naši velkou pochvalu zasluhuje hlavně precizní zpracování a současné dimenzování jednotlivých detailů. Frézované dílce z alu slitiny navíc kryje odolný černý elox a praktický je rovněž středový prstenec zamezující nežádoucímu vysouvání rukojeti při přepravě. Současně se jedná o jednu ze nejvýkonnějších mini-hustilek, které se nám kdy dostaly do ruky. Z koncepce duo-pístu vytěžil Author naprosté maximum a cena 595 korun proto naprosto odpovídá kvalitám dané hustilky.

(kad)

 

 

datum: 31.07.20 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign