deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Propracované Force X72

Šířka nabídky značky Force je hodně nadstandardní. Tento výrobce dokáže vybavit nás cyklisty i naše kola doslova od A do Z. Lákavý poměr cena/výkon je doplněn důrazem na precizní zpracování, přičemž toto vše platí stoprocentně o zimních rukavicích Force X72. Ideální míra zateplení vhodná i do velmi nízkých teplot, funkční ventilační systém na dlani či vhodně rozvržené polstrování, dále protiskluzové prvky nebo velmi praktický náplet na zápěstí, a k tomu vyloženě příznivá cenovka 499 korun – to vše dělá z testovaných rukavic našeho horkého favorita.

Základem se stal membránový materiál svrchního panelu a dlaň z kvalitní syntetické kůže. V jejím středu nalezneme díl z elastické síťoviny, zajišťující alespoň částečnou ventilaci, a nad ním i pod ním gelové inserty, zlepšující nejen rozložení tlaku, ale částečně rovněž tlumící otřesy. V nejzatěžovanějších partiích mezi palcem a ukazovákem nechybí praktické zdvojení základního materiálu a na mnoha místech pak funkční protiskluzový potisk, jenž přijde nejvíce vhod na bříškách ukazováku a prostředníku – pro ideální kontakt s mnohdy kluzkou brzdovou pákou. Horní díl je tvořen membránovým materiálem, zajišťujícím perfektní odolnost vůči profouknutí a promoknutí. Svrchu palce je použit jemný fleece pro utírání potu a v partii mezi prsty najdeme vysoce pružné superroubaix, které se zde vedle ideálního usazení stará rovněž o prodyšnost. Klasická všitá plochá guma na zápěstí, anatomický střih rukavice a v neposlední řadě dlouhý náplet zajišťující nadstandardní překrytí s rukávem bundy – to vše jsou prvky navyšující uživatelský komfort. A především naprosto ideální míra zateplení přítomného ve svrchní i dlaňové partii. Izolace vůči chladu je zde vynikající, i v případě venkovní teploty padající pod nulu jsme byli maximálně spokojeni. Ač na to testované rukavice na první pohled nevypadají, tak bychom si je dovolili označit za „drtiče mrazu“. Jinými slovy, i věční „zmrzlíci“ v nich budou pravděpodobně spokojeni. Svůj nemalý díl na uživatelské přívětivosti má i schopnost odvodu přebytečného tepla a především vlhka, díky prodyšnému materiálu mezi prsty a částečně i na dlani. Samotná membrána je totiž sice funkční, ale nikdy nemůže být všespasitelná, jejím hlavním úkolem je neprofouknout a nepromoknout. Toho jsou si u Force evidentně vědomi, proto se snažili celkovou paropropustnost rukavic navýšit ještě dalšími možnými způsoby. A výsledek je perfektní.

Rukavice X72 jsou nabízeny v nepřehlédnutelné svítivě žluté „fluo“ barvě, ve velikostním rozsahu S až XXL.

(kad)

 

 

datum: 28.02.16 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign