schindler13 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Propracované Force X72

Šířka nabídky značky Force je hodně nadstandardní. Tento výrobce dokáže vybavit nás cyklisty i naše kola doslova od A do Z. Lákavý poměr cena/výkon je doplněn důrazem na precizní zpracování, přičemž toto vše platí stoprocentně o zimních rukavicích Force X72. Ideální míra zateplení vhodná i do velmi nízkých teplot, funkční ventilační systém na dlani či vhodně rozvržené polstrování, dále protiskluzové prvky nebo velmi praktický náplet na zápěstí, a k tomu vyloženě příznivá cenovka 499 korun – to vše dělá z testovaných rukavic našeho horkého favorita.

Základem se stal membránový materiál svrchního panelu a dlaň z kvalitní syntetické kůže. V jejím středu nalezneme díl z elastické síťoviny, zajišťující alespoň částečnou ventilaci, a nad ním i pod ním gelové inserty, zlepšující nejen rozložení tlaku, ale částečně rovněž tlumící otřesy. V nejzatěžovanějších partiích mezi palcem a ukazovákem nechybí praktické zdvojení základního materiálu a na mnoha místech pak funkční protiskluzový potisk, jenž přijde nejvíce vhod na bříškách ukazováku a prostředníku – pro ideální kontakt s mnohdy kluzkou brzdovou pákou. Horní díl je tvořen membránovým materiálem, zajišťujícím perfektní odolnost vůči profouknutí a promoknutí. Svrchu palce je použit jemný fleece pro utírání potu a v partii mezi prsty najdeme vysoce pružné superroubaix, které se zde vedle ideálního usazení stará rovněž o prodyšnost. Klasická všitá plochá guma na zápěstí, anatomický střih rukavice a v neposlední řadě dlouhý náplet zajišťující nadstandardní překrytí s rukávem bundy – to vše jsou prvky navyšující uživatelský komfort. A především naprosto ideální míra zateplení přítomného ve svrchní i dlaňové partii. Izolace vůči chladu je zde vynikající, i v případě venkovní teploty padající pod nulu jsme byli maximálně spokojeni. Ač na to testované rukavice na první pohled nevypadají, tak bychom si je dovolili označit za „drtiče mrazu“. Jinými slovy, i věční „zmrzlíci“ v nich budou pravděpodobně spokojeni. Svůj nemalý díl na uživatelské přívětivosti má i schopnost odvodu přebytečného tepla a především vlhka, díky prodyšnému materiálu mezi prsty a částečně i na dlani. Samotná membrána je totiž sice funkční, ale nikdy nemůže být všespasitelná, jejím hlavním úkolem je neprofouknout a nepromoknout. Toho jsou si u Force evidentně vědomi, proto se snažili celkovou paropropustnost rukavic navýšit ještě dalšími možnými způsoby. A výsledek je perfektní.

Rukavice X72 jsou nabízeny v nepřehlédnutelné svítivě žluté „fluo“ barvě, ve velikostním rozsahu S až XXL.

(kad)

 

 

datum: 28.02.16 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign