deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Propracovaná přilba Kask

Kask Vertigo Sky Replica

Italská značka Kask sází u všech svých modelů přileb na maximální propracování veškerých detailů, ať už se jedná o integrované výztuhy, tvarování skořepiny, odvětrání či třeba upínací popruhy. My jsme z nabídky tohoto výrobce otestovali silniční topmodel Vertigo, konkrétně provedení Sky Replica ve „válečných“ barvách profesionální stáje Sky.

kasp_prilba

Model Vertigo se nesnaží za každou cenu honit gramy a naopak se primárně zaměřil na co nejvyšší tuhost konstrukce, a tedy i bezpečnost uživatele. Jsme přesvědčeni, že právě v tomto ohledu je Kask Vertigo jednou z vůbec nejpevnějších přileb své kategorie. O tom svědčí jak samotná nadstandardní šířka stěny přilby, tak i přítomnost vnitřního zpevňujícího plastového rámu, navyšujícího odolnost přilby proti rozlomení v případě silného nárazu. Vedle toho nechybí ani kompletní pokrytí skeletu přilby skořepinou, přetaženou přes spodní okraj až do vnitřních partií. O pečlivém provedení in-mold technologie asi není třeba se rozepisovat. Výsledná hmotnost 287 gramů ve velikosti M nám proto, vzhledem k vysoce nadprůměrné bezpečnostní funkci, nepřijde nijak vysoká.

Po stránce odvětrání patří model Vertigo k lepšímu průměru a hlavní podélné průduchy v kombinaci s čelními zvládají svou práci velice dobře. Nadstandardní je kvalita usazení na hlavě, která je podpořena nejen výraznou hloubkou skeletu, ale i propracovaným upínacím systémem Up & Down. Ten lze seřizovat jednak na výšku, také lze seřídit i jeho sklon vůči zátylku. Předozadní poloha přilby je pak zajištěna i vrstvou protiskluzového antibakteriálního gelu na vnitřní straně upínacího mechanismu se seřizovacím kolečkem. Velice příjemné je vnitřní Coolmaxové polstrování a především samotné upínací pásky potažené jemnou syntetickou kůží. Všechny tyto detaily dokazují, že pohodlí a bezpečí uživatele je pro výrobce skutečně zásadní.

Přilba Kask Vertigo je nabízena ve velikostech M (48-58 cm) a L (59-62 cm) v sedmi barevných variantách, včetně verze týmu Sky. Cena přilby je 4 990 korun.

(kad)

datum: 20.03.11 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign