Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Profi spojení

BBB Profi Connect

Dílenský nýtovač by měl být masivní a tuhý, aby se při nýtování řetězu nezkroutil a čep navedl přesně. To platí pro nýtovač BBB Profi Connect, který všechny tyto náležitosti splňuje.

BBB Profi Connect

Ocelové tělo má plastem potaženou rukojeť, která je pro lepší zajištění v dlani vystouplá, aby do ní dobře zapadla. Naopak na zadní straně je plast plochý, aby se prsty lépe usadily. Nýtovací trn je výměnný a náhradní kousek je našroubovaný přímo v rukojeti. Opěrka řetězu je šroubovací, a lze ji tedy přesně nastavit.

Masivní vratidlo má pojistný kroužek jištěný imbusem, takže lze nastavit, do jaké míry se trn dostane do řetězu, aby dostatečně vytlačil čep, ale zároveň jej nevylisoval z řetězu úplně. Páka vratidla je hodně dlouhá, takže při nýtování není třeba vyvíjet velkou sílu, bohužel je jištěna jen na koncích maticemi, takže ve vratidle jezdí na obě strany. Při nýtování v hůře přístupných místech je to sice výhoda, ale kdo je zvyklý rychle točit vratidlem při povolování, bude mu volná páčka spíše na obtíž. Pevné a klidně i kratší provedení by bylo z praktického hlediska výhodnější. Zde je výhodou pouze možná demontáž pro lepší skladnost, ale v brašničce s sebou tenhle kousek kvůli vyšší hmotnosti poveze asi málokdo.

Práce s nýtovačem je ale přesná a poměrně snadná. Pro každodenní používání jej můžeme doporučit, pouze mechanik s větší dlaní by možná uvítal delší rukojeť. Cena nýtovače je 399 korun a díky mase materiálu a možnosti výměny trnů je prakticky nezničitelný.

 

(už)

 

Plusy: regulace, tvar rukojeti, životnost

Minusy: páka vratidla

datum: 23.06.10 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign