deluxe-cycling
katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

Navigace

RSS exporty sekce

Poradna

author_banner_leden_2020

Problém s WD-40

Oleksandr Paliy: Dobrý den. Rád bych se zeptal na tuto otázku. Nedávno jsem si koupil kolo které má kotoučové brzdy a nemám s nimi dost zkušeností. Doufám že mi poradíte. Nedávno jsem si promazával vidlici s WD-40 a z nenadání mi nateklo do brzdového systému pár kapek a chci se toho zbavit co nejrychleji. Co mám udělat abych nepoškodil kotouče? Slyšel jsem že když to přetřu suchým hadrem tak to bude brzdit jako dřív ale účinek brzd klesl a nemá to žádný účinek. Mám to dát přes noc uschnout? PS : kolo je nové (5 dní)

Odpověď Cykl.cz

Vidlice se nemaže WD-40, ale na gufera se používá silikonový olej ve spreji, který gufera konzervuje. Na brzdu nesmí přijít žádná mastnota a suchý hadr nepomůže. Tady budete muset destičky vyndat ze třmenu, očistit odmašťovačem ve spreji-odmašťovač na brzdové systémy cca 150 kč, tím samým očistit kotouče i vnitřek třmenu a pak zkusit destičky někde pořádně z kopce zahřát, jestli se to vypálí a bude brzdit nebo ne. Jinak prostě jen vyčistit hadrem třmen, technickým benzínem kotouče a koupit nové destičky cca 190 kč....jakmile je totiž v deskách olej, jsou po smrti...kotouče omyjete, do nerezu se to nevsákne....


datum: 03.11.17

Nový komentář:

Pro přidání komentáře se musíte registrovat nebo přihlásit. Děkujeme.

| |

Nová registrace | Zapomenuté heslo

id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign