deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Pro přesný řez

Zkracování sloupku vidlice je vždy otázkou přesně vedeného řezu, abychom pak nemuseli křivý konec zbytečně pilovat nebo si v případě karbonového sloupku při každém sundání víčka představce připomínat naši nešikovnost.

Vodicí adaptér pro list pilky je ideální pomůcka do dílny, která zaručí, že vám plátek pilky neujede nikam stranou, a pokud se lehce vychýlí, bude to ještě v normě. Adaptér PRO je v principu jednoduché zařízení, skládající se z hlavního těla, které zajišťuje uchycení k vidlici a připevnění do svěráku a předního přesazeného dílu na dvou šroubech, který tvoří druhou část zábrany listu pilky, aby neunikl, kam nemá. Hlavní tělo i přední díl jsou ocelové, ale vložka uvnitř, která je v přímém kontaktu se sloupkem vidlice, je plastová. Díky tomu nehrozí zbytečné poškrábání třeba karbonového sloupku. Rovněž opěrka na stahovacím šroubu s vratidlem je plastová, takže kontaktní místa jsou vždy měkčí než materiál samotného sloupku. Přední ocelový díl už nás svým složením nijak neohrozí, protože s ním přijde do kontaktu ta část sloupku, která po odříznutí odpadne.

Práce s tímhle adaptérem je snadná, stačí jej nasunout na vidlici, uchytit do svěráku a prostor pro list pilky nastavit přesně nad značku, kterou jsme určili vhodnou délku sloupku. Vratidlem pak sloupek vidlice zajistíme napevno a můžeme řezat. Pilka díky zúženému prostoru nemá moc možností, kam uhnout, i když ti méně šikovní i tak mohou řezat nepatrně nakřivo, ale díky adaptéru je to v rozumných mezích. Spodní hrana sloupku vidlice je výš, než končí volný prostor mezi oběma díly, takže sloupek krásně dořízneme až do konce. Pro domácí využití bude tahle pomůcka za 1099 korun vzhledem k frekvenci zkracování sloupků asi zbytečná, ale v profesionální dílně by určitě chybět neměla.

(už)

 

datum: 19.08.16 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign