katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

PRO Koryak

Spolu s komponenty Shimano patří do portfolia jejich dovozce také doplňky se značkou PRO, jejichž spektrum pokrývá jak silniční kola, tak především MTB segment. Trojici komponentů s tímto logem, konkrétně sedlovku, řídítka a představec z řady Koryak, ocení především vyznavači ryzího bikingu, kterým je řada určena. Koryak je přitom označení pro bikovou řadu, cenově dostupnější, než je špičková Tharsis, využívající karbon a počítající třeba s kompatibilitou s Di2 řazením.

Začněme řídítky, která respektují aktuálně používané rozměry, tedy šířku 720 mm, a klasický oversize středový průměr. Sice je v nabídce ještě jejich o 40 mm širší verze, ale pro vyznavače XC či trail ježdění je tahle šířka dostatečná. Navíc výrobce pamatuje i na ty, kdo nechtějí mít ruce tolik od sebe, a na obou koncích jsou po jednom centimetru umístěné značky pro případné zkrácení až na 640 mm. Ve středové části nechybí značky pro přesné umístění v představci a doplňme jen hmotnost, která je u kousku ze slitiny Al-2014 DB celkem příjemných 272 gramů. Nulové horní vyhnutí doplňuje celkem razantní zahnutí směrem k jezdci, takže se řídítka docela dobře držela i při delší jízdě. I přes šířku jde o celkově solidně tuhý kousek, takže k danému modelu nemáme žádné výhrady. Za 1349 korun jsou to příjemná řídítka bez jakékoli slabiny.

K nim samozřejmě patří stejnojmenný představec ze slitiny Al 7075, jenž v délce 90 mm vážil 152 gramů. To už, i díky ceně 1480 korun, není takový zázrak, ale vzhledem k určení pro tvrdší biking a také faktu, že jde proti „top“ řady Tharsis o dostupnější provedení, je to logické. Představec se přitom vyrábí v délkách 40-100 mm, takže je z čeho vybírat, a spoléhá na klasické objímky pro imbusy na 4mm klíč. Jednodílná čelní objímka přitom využívá ke stažení řídítek nulové mezery mezi dílci na horní straně, kde se šrouby dotahují úplně, a menší mezera je pouze mezi dílci dole. Každopádně 6° sklon je dostatečně univerzální, takže nejde o nějaký extrém dostávající řídítka na devětadvacítce dolů i pro malé postavy. Hmotnost se přímo odrazila na vyšší tuhosti, takže celek kokpitu neprojevil nějakou zvýšenou torzi při záběru ze sedla.

Posledním z naší trojice je sedlovka, konkrétně s délkou 400 mm a 20mm ofsetem zámku. Hliníkové provedení dává při průměru 31,6 mm hmotnost 286 gramů a ocenili jsme především snadné nastavení sedla díky jednošroubové regulaci zámku. Ten je umístěn v kruhovém otvoru v hlavici sedlovky a lze jej libovolně natáčet po povolení imbusu 5mm klíčem. Zajištění sedla je perfektní, a komu by nevyhovoval 20mm ofset, může mít i nulové provedení, a samozřejmostí jsou další průměry 27,2 nebo 30,9 mm. Za 1485 korun tedy dobře vypadající sedlovka, navíc s perfektně stavitelným zámkem.

Komponenty PRO, konkrétně v řadě Koryak, tak prokázaly dobrou tuhost, rozumnou hmotnost, a pokud si chcete kolo osadit něčím, co není vidět na každém druhém kole, má to kvalitní a decentní design, je tato řada dobrou volbou.

(už)

datum: 08.05.17 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign