deluxe-cycling


katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

PRO bikepacking

Značku PRO, jež je dlouhodobě provázána s komponenty Shimano a také s profipelotonem, jsme si navykli vídat především na komponentech kokpitu kola či sedlovkách a dalších dílech. Její pole působnosti se však velmi rychle rozrůstá a my jsme si do testu tentokrát vybrali špičkovou zadní bikepackingovou brašnu nazvanou Discover Seatpost Bag.

Tato brašna s celkovým vnitřním objemem patnáct litrů je svou přepravní schopností celkem nadstandardní, totéž ovšem platí o celkové robustnosti, preciznosti zpracování a především o velmi promyšlené koncepci zahrnující systém uchycení či zapínání. Ať už patříte mezi vyložené dobrodruhy libující si v několikadenních bikových výpravách se spaním na divoko, nebo jen hledáte samonosnou sedlovkovou brašnu, která pobere vše důležité pro každodenní cestu do práce, aniž byste museli svůj luxusní karbonový bike hyzdit jakýmkoli nosičem a záda zatěžovat batohem – ve všech případech se brašna stane skvělým parťákem.

Z hlediska základního tvaru se jedná o bikepackingovou klasiku s nezničitelným rolovacím uzavíráním. Tím nejdůležitějším je zde kombinace dokonalé využitelnosti nabízeného prostoru, jeho příkladné přístupnosti a současně odolnosti použitých materiálů. Nepromokavá Cordura s o něco hrubší svrchní pohledovou vrstvou, perfektně fungujícím zátěrem a ripstopovou strukturou zabraňující zatržení či dokonce roztržení – to vše dělá z brašny takřka nezničitelného společníka, jenž nám bude spolehlivě sloužit dlouhé roky. U značky PRO okamžitě pochopili, o čem je pravý bikepacking, což ostatně dokazuje také provedení řemínků uchycení, pevných bajonetových spojovacích mechanismů i jejich propojení se samotným tělem brašny. Z každého detailu či ze způsobu prošívání skutečně vyzařuje extrémní odolnost v těch nejnáročnějších podmínkách.

Zásadním prvkem je předejití nežádoucímu bočnímu posunu a pohupování, „Anti-swing Construction“ zde vychází z rozmístění a směrování jednotlivých řemínků a především z upnutí k sedlovce přes dvojitou kostku s pružné pěnoviny. Právě upnutí k sedlovce a ližinám sedla je klíčovým bodem vyžadujícím pozornost, aby byla celá brašna co nejvíce imunní vůči pohupování. Dvojice řemínků se suchým zipem je extrémně odolná a jejich provedení je ještě zdvojeno – zde je vidět maximální důraz na životnost a funkci. Totéž dokládá rovněž použití pevného protiskluzového materiálu v přední partii brašny. Ocenili jsme také jednoduché stažení k ližinám sedla, které je odvislé od naplnění brašny – stažení je hodně pevné a řemínky nemají následně tendenci se v plastových dílcích samovolně posouvat. Vtipným detailem je také zajištění konců řemínků očky se suchým zipem, aby pak volně nelétaly vzduchem.

Vodní sloupec 5000 mm+ je zárukou perfektní odolnosti proti vodě, vůbec se nemusíme bát po návratu z bahenního terénního putování celé kolo včetně brašny ostříkat hadicí s tlakovou vodou a až teprve poté z brašny vyndat náklad. Stejně tak rolovací zavírání, pojištěné suchým zipem, je v tomto směru dokonale funkční. Nechybí ovšem ani reflexní prvky, a to jak vzadu v podobě svislých poutek (za něž je možné zavěsit třeba i malou blikačku), tak shora, kde najdeme čtveřici reflexních ok držících stahovací gumicuk, pod nějž můžeme uchytit třeba větrovku, pláštěnku či poškozenou duši po opravě defektu.

Cena brašny PRO Discover Seatpost Bag je 2390 korun.

(kad)

 

datum: 19.08.19 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign