Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Přípravek pro přesné nastavení zarážek na tretrách

Levá jako pravá

Přesné nastavení zarážek nášlapných pedálů na podrážce treter je často alfou a omegou příjemného pocitu při šlapání, protože bolesti kolen, případně bolesti zad mohou vycházet z nepřirozené nebo nestejnoměrné pozice levé a pravé tretry na pedálu. Zároveň však může být dalším faktorem i tvar vložky či klenba nebo sklon chodidla vůči podrážce.

merak_treter

Pro přesné nastavení zarážek neboli kufrů může posloužit pomůcka od italského výrobce nářadí a doplňků BiciSupport Art.110, která pomůže nastavit kufry na obou tretrách totožně. Základem kalibru na tretry je železný stojan s průhlednou plastovou deskou, na které je horizontální i vertikální stupnice. Do závitů na horním konci stojanu se našroubují pedály a do nich se po předchozí montáži kufrů dle návodu upnou tretry. Pro každou velikost treter je v návodu určena jiná vzdálenost spodní hrany kufru od špičky tretry. Číslování je uvedeno jak pro francouzské, tak pro italské velikostní normy. Po nacvaknutí tretry následuje změření její vzdálenosti od kliky posuvkou, a to v místě osy pedálu, dále se měří šíře tretry v místě osy a v půlce paty a podle vzorce se vypočítá, jak daleko od kliky má být pata umístěná. Tedy jak šikmo na podrážce mají být kufry našroubované, aby byla obě chodidla patou stejně daleko od kliky. Pro kontrolu rozsahu pohybu paty pak slouží ony stupnice na plastové desce, kde se lze jednoduše přesvědčit o krajních polohách paty při vytočení tretry ke klice a od ní.

Tato pomůcka za 1 790 korun asi nebude příliš v permanenci v domácí dílně, ale pro použití v obchodě nebo v závodním týmu, kde se kufry montují poměrně často, je to nástroj, který vzbudí v zákazníkovi důvěru a hlavně usnadní mechanikovi práci. Sice si dost cyklistů následně upravuje kufry samo, podle osobního pocitu, a nakonec je kvůli pohodlí nevozí naprosto shodně umístěné na levé a pravé podrážce, ale namontovat je v obchodě přesně, to je určitá záruka kvality a dokonalého alibi, že bolest v kolenou nebyla způsobena nepřesnou montáží. Navíc v dnešní době, kdy se na kole ladí takřka každý milimetr kvůli lepšímu posedu neomezujícímu výkonnost, je to plus pro renomé dané prodejny.

(už)

datum: 09.04.12 - kategorie: Technika

Komentář:

  1. [1] Replica Rolex

    Tato pomůcka za 1 790 korun asi nebude příliš v permanenci v domácí dílně, ale pro použití v obchodě nebo v závodním týmu, kde se kufry montují poměrně často, je to nástroj

    20.06.13, 11:39:42
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign