schindler_brezen_2019 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Přilby pro zemětřesení

Přilby pro zemětřesení

Šestého dubna loňského roku se zatřásla země ve střední Itálii u města L´Aquila.  Zemětřesení o síle 5,8 stupňů Richterovy škály zabilo 308 lidí, dalších 1500 obyvatel zranilo a zničilo tisíce budov a domů, takže přes 65 tisíc lidí zůstalo bez přístřeší.

Italská cyklistická stáj Liquigas, která mimo jiné zastřešuje i našeho Romana Kreuzigera či Slováka Petera Sagana, se rozhodla na pomoc postižené L´Aquile vydražit všech devět přileb, používaných v etapě z Lucery právě do L´Aquily. Nebudou to však tradiční týmové helmy, jezdci stáje v této etapě (19. května) povezou speciální přilby, vyvedené v italském designu.

Všechny přilby budou následně od 31.května draženy na serveru eBay.com a výtěžek aukce poputuje společnosti Collettivo 99, která L´Aquile pomáhá zrestaurovat poničené budovy a vybudovat nové centrum města. Pro více informací o této společnosti navštivte stránky collettivo99.org. Snad se tedy najde dost mecenášů, kteří přispějí takovou sumou, aby to na obnově města bylo znát.

A přilba, o níž se jedná? Model Sine Thesis je nejodvětranější přilbou, jakou lze v nabídce italského výrobce Met nalézt. Přilba je vyrobena na bázi kompozitového exoskeletonu, který ji v případě pádu udrží pohromadě. O kontakt s pokožkou hlavy a vlasy se navíc namísto běžného polstrování starají hypo-alergické gelové výstelky Gel 02, které firma Met použila jako první na světě. Více informací o přilbě najdete na www.ultrasport.cz

met

datum: 12.05.10 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign