Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Přilby pro zemětřesení

Přilby pro zemětřesení

Šestého dubna loňského roku se zatřásla země ve střední Itálii u města L´Aquila.  Zemětřesení o síle 5,8 stupňů Richterovy škály zabilo 308 lidí, dalších 1500 obyvatel zranilo a zničilo tisíce budov a domů, takže přes 65 tisíc lidí zůstalo bez přístřeší.

Italská cyklistická stáj Liquigas, která mimo jiné zastřešuje i našeho Romana Kreuzigera či Slováka Petera Sagana, se rozhodla na pomoc postižené L´Aquile vydražit všech devět přileb, používaných v etapě z Lucery právě do L´Aquily. Nebudou to však tradiční týmové helmy, jezdci stáje v této etapě (19. května) povezou speciální přilby, vyvedené v italském designu.

Všechny přilby budou následně od 31.května draženy na serveru eBay.com a výtěžek aukce poputuje společnosti Collettivo 99, která L´Aquile pomáhá zrestaurovat poničené budovy a vybudovat nové centrum města. Pro více informací o této společnosti navštivte stránky collettivo99.org. Snad se tedy najde dost mecenášů, kteří přispějí takovou sumou, aby to na obnově města bylo znát.

A přilba, o níž se jedná? Model Sine Thesis je nejodvětranější přilbou, jakou lze v nabídce italského výrobce Met nalézt. Přilba je vyrobena na bázi kompozitového exoskeletonu, který ji v případě pádu udrží pohromadě. O kontakt s pokožkou hlavy a vlasy se navíc namísto běžného polstrování starají hypo-alergické gelové výstelky Gel 02, které firma Met použila jako první na světě. Více informací o přilbě najdete na www.ultrasport.cz

met

datum: 12.05.10 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign