Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Přilby Giro na Tour de France

Giro na Tour

Nechceme zde slátat dva slavné závody, to pouze značka Giro si vybrala Tour de France k odprezentování některých svých novinek.

Tou první je časovková přilba, která vznikla ve spolupráci s jezdci stájí Astana, Rabobank a Garmin. Její aerodynamika by údajně měla být opravdovým maximem, které je možné ze základního tvaru přilby vytěžit. Teoreticky se jedná o nástupce současného typu Advantage, jméno novinky však zatím výrobce nezveřejnil. Vývoj přilby byl vedle bezpečnostních hledisek také z valné části svěřen modelování v aerodynamickém tunelu. Právě z toho důvodu se přilba tváří oproti většině podobných modelů o něco vyšší. Na tom má zásluhu speciální tvarování spodního okraje skeletu, tedy jeho odtrhové hrany.

gpro

To ale není z novinek americké značky všechno, během prvních horských etap bylo možné na hlavách jezdců zmiňovaných stájí spatřit novou ultralehkou přilbu Giro Prolight, vážící pouhopouhých 175 gramů. Byli jsem ubezpečeni, že se nejedná o nový topmodel, tomu by ostatně ani neodpovídal design novinky. Typ Prolight byl vytvořen jen pro jízdu do kopce. Díky nižším dosahovaným rychlostem v horských etapách byla lehce snížena deformační zóna přilby a pouze díky tomu bylo možné stlačit její celkovou váhu tak výrazně pod magickou hranici dvou set gramů. Potenciální majitelé této novinky tedy budou buďto z řad profesionálních závodníků, fajnšmekrů nebo gramových honičů.

light

(kad)

datum: 13.07.09 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign