Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Přilba SH+ Shot XC

Přilby italské značky SH+ znají jistě především silničáři, a to nejen jako uživatelé, ale v roli fanoušků rovněž z hlav profesionálních jezdců. Tentokrát zde však máme něco pro bikery. Tedy vlastně nejen pro ně – model Shot XC s cenovkou 3390 korun je totiž zaměřen na MTB a silnici zároveň. Poměrně decentní štítek lze totiž pár pohyby odejmout, aniž by po něm zbyly zřetelné stopy. A navíc, testovaná přilba vypadá velmi pohledně s ním i bez něho, což nebývá zdaleka vždy pravidlem. To je ale pouze jakýsi bonus, tím hlavním charakteristickým znakem modelu Shot XC je jeho nadstandardní pevnost, zajištěná téměř stoprocentním pokrytím skeletu skořepinou. K tomu si přičtěte skvělé usazení na hlavě a neméně příkladné odvětrání, vydařený design podpořený atraktivní grafikou, a máte před sebou dost možná kandidáta na vaši novou ochranu hlavy.

Hloubkou a vnitřním vytvarováním skeletu se jedná o klasiku, uzpůsobenou co největšímu počtu potenciálních uživatelů. Tomu pak odpovídá i jediná univerzální velikost S/L s rozsahem 55 až 60 cm. Pohodlné a především velmi jisté usazení na hlavě je podpořeno nejen nadstandardním polstrováním, pokrývajícím převážnou většinu vnitřní plochy mezi ventilačními otvory, ale především propracovaným seřizovacím mechanismem na zátylku. Výhodou použitého systému je jeho minimalismus, snadné ovládání pomocí kolečka nebo výšková regulace. Díky tomu lze velmi lehce vertikálně nastavit umístění mechanismu na zátylku a z detailů potěší i zde přítomné polstrování, jež nechybí dokonce ani na upínacích řemíncích pod bradou. Samotné řemínky jsou navíc celkem zajímavé svou vzdušnou konstrukcí. Jinak uživatel může počítat se síťkou proti hmyzu instalovanou do vrstvy polstrování, dále nechybí reflexní nálepky a především je z každého detailu přilby patrné příkladné zpracování. To se samozřejmě týká i provedení „InMould“ technologie, tedy jednodílného spojení skořepiny se vstřikovaným polystyrenem.

Z hlediska uživatelského komfortu potěší jak zmíněné velmi jisté usazení na hlavě, tak skutečně funkční odvětrání, zajištěné osmadvaceti ventilačními otvory. Nemalou výhodou je také kompletní pokrytí skořepinou, přesahující i do vnitřních prostor přilby. To zaprvé znatelně navyšuje odolnost přilby proti rozlomení při pádu a zadruhé tím výrobce předchází nežádoucímu omačkání spodního okraje skeletu, třeba při méně šetrném transportu. Provedení štítku je celkem decentní a rychlost jeho odejmutí je otázkou pár sekund. Pouze nám zde trochu scházela možnost jeho výškové regulace, takže pokud někomu bude překážet ve výhledu, je odepnutí jedinou možností. Jinak není přilbě Shot XC co vytknout. I hmotností 250 gramů patří k lepšímu průměru, zvlášť s přihlédnutím k orientaci na co největší pevnost. Mocností deformačních zón je testovaná přilba SH+ klasikou mezi obdobnými závodními modely - zde rozhodně nebylo nic podceněno.

Určitou zajímavostí modelu Shot je možnost nasazení skořepinového krytu s všeříkajícím názvem „Winter Cover“. Ten je dodáván samostatně za cenu 890 korun a vytvarováním přesně odpovídá tvaru přilby. Nasazení je i v tomto případě otázkou okamžiku a kryt drží velmi pevně na svém místě. Pouze při instalaci je zprvu potřeba určitá dávka preciznosti, aby nedošlo k poškození okrajů krytu při nešetrné manipulaci. Jestliže si však tento úkon uživatel osvojí, jsou instalace krytu či jeho odejmutí velmi rychlé. Toto zaslepení ventilačních otvorů je samozřejmě koncipováno především pro zimní měsíce, kdy se výrazně navýší uživatelský komfort přilby, pod níž tak bude mnohdy stačit vzít si pouze čelenku přes uši či tenčí čepici. Navíc originální skořepinový kryt „nezabije“ design přilby, u níž je i po jeho nasazení jasně patrný tvar. Značka SH+ je zkrátka precizní ve všech detailech, o čemž tento doplněk přilby jasně vypovídá.

(kad)

 

 

datum: 07.12.15 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign