Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Přilba SH+ NATT MTB

SH+ NATT MTB

Vnitřní výztuhy přileb se v posledních letech často staly součástí luxusních modelů. Při zachování nízké hmotnosti a co nejlepší ventilace výrazně navyšují celkovou pevnost skeletu při nárazu, a předcházejí tak jeho nežádoucímu rozlomení. Nejčastěji bývá pro samotnou výztuhu zvolen pružný plast či karbon, italská značka SH+ u svého modelu Natt MTB využívá tak trochu atypicky vnitřní výztuhu z duralu. Její efekt však nespočívá pouze ve zvýšení bezpečnostní funkce přilby, ale i v designové atraktivitě leštěných stříbrných příček.

sh+

Celkově model NattMTB těží ze zdařilého designu s výraznou grafikou. Vyšší zadní partie využívá téměř celoplošného pokrytí skořepinou, takže i v tomto případě je pevnost navýšena na maximum. Vnitřní hloubka skeletu se společně s nadprůměrnou plochou výstelek podílí na velice příjemném pocitu a kvalitním usazení na hlavě. Seřizovací mechanismus s dvojicí plastových aretačních jezdců funguje spolehlivě, výhodou je i jeho poloha níže na zátylku. Ani v hodně členitém terénu a ve sjezdech nemá přilba tendenci se na hlavě klepat. Upínání pod bradou je vybaveno výstelkou, která je ale podle nás zbytečně rozměrná a někteří uživatelé ji možná raději demontují. Hmotnost 310 gramů sice není „papírově“ nejnižší, v praxi se ale přilba zdá lehčí.

Celkem třiadvacet průduchů nepředstavuje v součtu výrazně nadprůměrnou ventilační plochu, odvětrání je ale dostatečné. Středový čelní průduch je vybaven síťkou proti hmyzu, což je sice chvályhodné, ale v obou vedlejších otvorech síťka chybí, takže nám toto řešení trochu nedávalo smysl. Síťka uprostřed navíc snižuje ventilaci, neboť je zasazena až ve vnitřní výstelce. Díky tomu je ale zase jednoduše proveditelné její případné odstranění. Byli jsme velice spokojeni s menšími rozměry štítku a s reflexní plochou zezadu na přilbě.

Cena 2 299 korun se zdá být vzhledem k pevnostním parametrům modelu a vynikajícímu usazení na hlavě rozhodně příznivá.

www.mojekolo.cz

Plusy: výztuhy skeletu, usazení na hlavě, cena
Minusy: provedení síťky
datum: 08.12.09 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign