Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Přilba profesionálů

Kask K.50 EVO

Při vyslovení jména Kask si pravděpodobně většina cyklistů představí vybavení profesinálních jezdců - přilby tohoto italského výrobce totiž zdobí a především chrání hlavy mnoha špičkových závodníků na největších světových podnicích. Kask má ovšem ve své nabídce jak špičkové superlehké Vertigo s pětitisícovou cenovkou, tak i podstatně dostupnější modely, silniční i bikové. I u nich je ovšem jasně patrná orientace značky především na střední a vyšší třídu, což dokládá rovněž námi testovaný silniční model K.50 EVO.

Základem přilby je samozřejmě precizně provedená in-mold technologie, spojující v jeden celek polystyrenový skelet a polykarbonátovou skořepinu, pro maximální odolnost při nárazu. Ostatně právě tato vlastnost je u kasku alfou a omegou konstrukce a je preferována před supernízkou hmotností či špičkovým odvětráním. Tento výrobce zkrátka dělá vše pro to, aby jeho přilby poskytly maximální možnou ochranu svému uživateli při pádu a nesnaží se za každou cenu vyrobit tu nejlehčí nebo nejdokonaleji odvětranou přilbu na světě. Naopak věříme tomu, že kdyby se provedl praktický crash-test různých přileb stejné cenové kategorie, Kask by dosáhl jenoho z nejlepších výsledků. Konkrétně u modelu K.50 EVO je jasně patrná navýšená deformační zóna čelní partie přilby, která je kvůli tomu o něco špičatější, než bývá standardem, ale obličej je díky tomuto prvku výrazně lépe chráněn. Skořepina navíc pokrývá drtivou většinu vnějšího povrchu přilby a rovněž celý její spodní okraj, a to po celém obvodu bez přerušení. I z toho se dá předpokládat nadstandardní odolnost konstrukce vůči nežádoucímu rozlomení při nárazu.

Celkový tvar skeletu nabízí průměrnou hloubku, ovšem velice dobré usazení na hlavě a současně maximálně univerzální vnitřní vytvarování. Na příjemném pocitu z přilby se podílejí také nadstandardní vnitřní výstelky a především výškově nastavitelný mechanismus pro seřízení obvodu. Celoobvodová vnitřní čelenka je totiž v zadní třetině vybavena dvojicí kovových čepů a výškové seřízení mechanismu na temeni hlavy je možné v rozsahu několika centimetrů. V tomto ohledu bude testovaná přilba těžko hledat konkurenci, přičemž doladění v závislosti na obvodu hlavy se provádí zcela standardně, to jest klasickým plastovým kolečkem. Jediné, co nám vzadu na přilbě scházelo, byly nějaké reflexní samolepky, jinak zasluhuje pochvalu provedení upínacích řemínků i přítomnost collmaxového polstrování pod bradou. Odvětrání pomocí čtyřiadvaceti ventilačních otvorů patří k lepšímu průměru a ani v letním horku tak nebude jezdec trpět.

Hmotnost přilby ve velikosti 48-58 cm je 255 gramů, cena 2790 korun odpovídá celkovému zpracování. V nabídce je celá řada barevných variant, takže si vybere jak vyznavač decentních kombinací, tak i křiklavých designů.

(kad)

 

datum: 13.08.13 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign