deluxe-cycling
katalog_elektrokola

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_duben_2019

Přilba pro ty, co chtějí něco extra

Ked Stalker

Pokud bychom se zaměřili na design, patřila by přilba Ked Stalker k těm nejdivočejším provedením. Masivní design tak trochu připomínající styl Hvězdných válek. Pro vyznavače výrazné odlišnosti tedy to pravé.

ked stalker

Jádro přilby má skořepinu tradičně nalepenou, takže nejde o in-mold provedení. Větrací otvory jsou nedílnou součástí designu, takže mají výrazné výstupky, které lemují jinak průměrně velký otvor. Celkem je jich jedenáct a jsou situovány hlavně na střední partii směrem od čela až na týl. Nechybí překrytí čelních otvorů síťkou nebo plastový štítek, uchycený čtveřicí čepů. Jeho délka je menší, takže ve výhledu nijak neomezuje.

Na hlavě drží přilbu celoobvodová čelenka, která je uchycena na čele a nad spánky, vzadu je volně. Celý zadní díl lze demontovat. Jeho součástí je kolečko stahovacího mechanismu a dvojice červených blikaček po stranách. Blikačky lze stiskem zapnout poměrně snadno, kolečko stahovacího mechanismu je bohužel hůře přístupné i bez rukavic.

ked stalkerDíky polstrování přední poloviny a zadního dílu je čelenka poměrně měkká a pohodlná. Spíše menší hloubka přilby tak vyžaduje k jistému usazení na hlavě výraznější stažení. Po dotažení ale sedí celkem pohodlně. Kvůli menší hloubce a masivnějšímu designu působí přilba na hlavě trochu vysokým dojmem, ale jde o zvyk, na komfort usazení to nemá vliv. Polstrovaná přezka pod bradou má pro jemnější doladění více zoubků, takže díky ní lze pásky regulovat v rozmezí dvou centimetrů.

I přes objemnější design váží přilba 336 gramů, což je průměr, cena je 1 650 korun. Velikost L (56-62 cm) bude i jezdcům s větší hlavou, ovšem pozor na zmíněnou menší hloubku. Co se týče ventilace, patří mezi středně výkonné modely, ale vzhledem k absenci průduchů na spáncích, a hlavně jejich výrazně hlubokému usazení, nebude v horkých dnech tím nejideálnějším společníkem. Naproti tomu masa materiálu nabídne hodně vysokou míru ochrany při pádu.

www.cyklomax.cz

(už)

Plusy: blikačka, polstrování čelenky

Minusy: dostupnost stahování

datum: 20.03.10 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign