cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pellsbanner2022.png

Přilba Pells Hedo

Dnes už snad ani nelze úplně přesně kategorizovat jednotlivé modely cyklistických přileb, vyjma těch speciálně střižených pro silniční nebo enduro či sjezdová kola. Prolínání tvarů v XC kategorii, kde řada přileb zasahuje do silničního nebo naopak trailového segmentu, v této nejpočetnější skupině totiž jednomu dokáže zamotat hlavu.

Hedo v ceně 1290 korun je XC přilba, ovšem s výraznější hloubkou a větší masou materiálu na bocích, jenže vzadu si nehraje na trailový přesah, takže při demontáži štítku může být ostrým závodním modelem. Ano, rozměrnější štítek totiž vyvolává lehce trailový dojem a dělá z Hedo univerzál, ale naše dojmy z testování jsou jednoznačné, tohle je bezpečný XC kousek a štítek musí v případě sportovnějšího posedu dolů. Není to nic složitého, je nacvaknutý ve dvou portech integrovaných ve skořepině, mimochodem v in-mold provedení, navíc pokrývající i spodní okraji přilby. Přesah skořepiny tak dělá přilbu odolnější i vůči poškození při odkládání nebo převozu. Konstrukce s osmnácti ventilačními otvory má zevnitř jejich částečné propojení pro lepší proudění vzduchu, nechybí dělené výstelky a stahovací mechanismus s tenkým páskem čelenky lze vzadu snadno nastavit do tří výškových pozic. Dobře přístupné kolečko pak vše bleskově utáhne a čelenka nikde netlačí, za to palec nahoru. Stejně jako za stylové propojení popruhů sponami pod ušima nebo reflexní logo na zadní straně.

 

 

Testovaná velikost M (55-58 cm) ukázala solidních 228 gramů a na hlavě sedí opravdu slušně. Nadstandardní hloubka nevyžadovala nějaké nadměrné stahování, nicméně i hodně utažený stahovací pásek rozkládá tlak na hlavu rovnoměrně a bez lokálních otlaků. Výbornou ventilaci jsme již zmínili a jediné, co budilo lehké rozpaky byl v úvodu avizovaný štítek. Ten není stavitelný a je sklopený trochu víc, než bychom pro sportovní posed chtěli.  Lehké omezení výhledu tak na XC kole logicky nastane, takže tady bude štítek zcela určitě putovat dolů. Bez něj ovšem vypadá přilba o dost sportovněji a může být univerzálem schopným jezdit i na silničce. Se štítkem je to pak přece jen rekreačněji vyhlížející model, než abychom mohli tvrdit, že ji to pasuje do trailové kategorie. Bereme jej tedy spíše jen jako takový bonus u jinak opravdu povedené přilby, navíc s možností koupě nové za polovinu ceny při vrácení staré zničené pádem.

 

 

(už)

 

 

datum: 04.04.22 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign