deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Přilba KED Certus

Přilby KED se od konkurence liší hlavně použitou technologií výroby, která nevyznává in-mold spojení skořepiny a jádra, ale skořepina se k jádru lisuje dodatečně. To platí i pro testovaný model KED Certus, který je díky svému prodloužení v týlové partii a přetažení skořepiny až na vnitřní stranu určen pro použití spíše v těžším terénu.

Přilba KED Certus

Přilba je vyrobena zmíněnou technologií max SHELL, a přestože jsme na první pohled měli dojem, že obě součásti jsou nedílně spojeny v jeden celek, na hranách skořepiny je jasně znát separace obou vrstev. Certus nabídne jezdci v první řadě hluboký tvar, takže velice dobře padne na hlavu. Vzhledem k profilu bude vyhovovat spíše jezdcům s kulatějším tvarem hlavy. Zajištění celoobvodovou stahovací čelenkou bylo díky výstelce po celé přední části pohodlné a stažení kolečkem na zátylku jisté. Kolečko je odkryté, takže je snadno uchopitelné i v dlouhoprstých rukavicích. Malá odrazka na něm je sice plus pro bezpečnost, ale možná by bylo lepší použít reflexní folii.

Přilba disponuje celkem třinácti ventilačními otvory, z nichž ty zadní nejsou příliš rozměrné. Ventilace je tedy na střední úrovni, ale na druhou stranu nelze hovořit o tom, že by jezdec v přilbě „vařil“. Chválíme použití síťky proti hmyzu v čelních otvorech. Přezka na bradě má nestandardní systém zapínání, ale nabízí jemné doladění intenzity stažení, díky drobným zoubkům. Pásky pak lze přesně nastavit, a to díky zajišťovacímu kolečku Quick Stopp na horní straně přilby. Na hlavě tento model sedí bezpečně a jistě. Výhled není vzhledem ke středně dlouhému štítku omezen, navíc štítek disponuje dvojicí otvorů zakrytých průhlednými zorníky kouřového zabarvení, takže jezdec dostane do obličeje více světla než v případě klasického celoplastového štítku.

Vyznavače tvrdšího ježdění Certus uspokojí širokou nabídkou barevných variací i rozumnou hmotností 303 gramů (L 55-63 cm) a hlavně cenou 1 290 korun.

(už)

Plusy: hloubka, stahování, štítek, síťka

Minusy: nenalezli jsme

datum: 04.06.12 - kategorie: Oblečení na kolo

Komentář:

  1. [1] Replica Rolex

    Přilba disponuje celkem třinácti ventilačními otvory, z nichž ty zadní nejsou příliš rozměrné. Ventilace je tedy na střední úrovni, ale na druhou stranu nelze hovořit o tom, že by jezdec v přilbě „vařil“.

    20.06.13, 10:49:01
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign