Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Přilba Kask Rapido

Přestože máme značku Kask zafixovanou především jako producenta těch nejluxusnějších přileb, jež pravidelně vídáme na hlavách nejlepších jezdců planety, tak v nabídce italského výrobce nalezneme i cenově dostupné modely. Jedním z nich je základní silniční typ Rapido, který s cenovkou 1990 korun jistě osloví široký okruh zájemců. Navíc, hned zkraje testu můžeme prozradit, že v cenové kategorii kolem dvou tisíc jen stěží seženeme jiný model, který by byl natolik pečlivě zpracovaný a jeho upínací systém by takto precizně obepínal zátylek. Kvalita usazení na hlavě je naprosto perfektní, navíc i hmotností 212 gramů (ve zkoušené velikosti M) patří v dané relaci k tomu úplně nejlepšímu. Příznivá hmotnost přitom není vykoupena mělčím skeletem, což se občas při honbě za gramovou redukcí stává. Spokojeni budou i vyznavači barev, neboť je typ Rapido nabízen v široké škále odstínů - včetně nepřehlédnutelné zelené či růžové.

Samozřejmostí je technologie „in-molding“, tedy jednodílné spojení polystyrénového skeletu s krycí skořepinou. Čistota přechodu mezi povrchy materiálů je příkladná a mnohé konkurenční, třeba i dvojnásobně drahé modely takovouto preciznost zpracování nenabízí. Zárukou vysoké pevnosti je použití polykarbonátu pro výrobu skořepiny, která tak při nárazu zabrání nežádoucímu rozlomení skeletu helmy. Nás model Rapido nejvíce oslovil velmi jistým a především pohodlným usazením na hlavě, přičemž díky nízké hmotnosti jezdec na přilbu po chvilce úplně zapomene. Možnost plynulého výškového seřízení mechanismu na zátylku je v tomto ohledu výhodou, stejně tak dobře provedené výstelky či nadstandardně tvarově poddajné upínací pásky. Jedinou kritiku adresujeme k absenci reflexních prvků, kdy střed otočného kolečka na zátylku vyloženě vybízí k instalaci samolepicí odrazky.

Odvětráním patří Kask Rapido k průměru své kategorie, celkem čtyřiadvacet ventilačních otvorů bude i v letním horku jistě zcela dostačujících. A přestože hodnocení designu bývá většinou velmi subjektivní záležitostí, tak musíme napsat, že se nám přilba i tvarově hodně zamlouvala. V reálu působí velmi kompaktně, což ostatně souvisí i s její nízkou hmotností. Právě k tvaru helmy se navíc dobře hodí i její dvoubarevné provedení, kdy je spodní skořepina u všech variant bílá, jinak je možné vybírat ze sedmi barev.

(kad)

 

 

datum: 30.10.16 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign