deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Přilba Kask Rapido

Model Rapido je novinkou mezi přilbami italské značky Kask a spojuje v sobě maximální kvalitu zpracování s hodně příznivou cenou. Za 1890 korun totiž nabídne to, co některé konkurenční modely za dvojnásobek. A nejde jen o fantasticky nízkou hmotnost 208 gramů (ve velikosti M, 48 - 58 cm), ale především o velmi pohodlné a jisté usazení na hlavě. Stejně tak preciznost zpracování, tedy především pečlivost provedení technologie „in-moulding", je příkladná. Sečteno podtrženo, máme před sebou pravděpodobně letošní bestseller mezi přilbami kategorie pod dva tisíce korun. V absenci štítku bychom rozhodně neviděli problém, aby přilbu jezdci nemohli používat také na horskou cyklistiku. Polykarbonátová vnější vrstva skořepiny je navíc zárukou její vysoké pevnosti, takže ochranný aspekt určitě nebyl podceněn.


Z uživatelského pohledu samozřejmě nejvíce vynikne usazení na hlavě a hmotnost, která je v reálu ještě o čtyři gramy nižší, než kolik uvádí ve svých materiálech sám výrobce. S podstatně dražšími modely je ovšem srovnatelné také odvětrání, zde tvořené čtyřiadvaceti průduchy s poměrně velkou celkovou plochou. Všechny zmíněné aspekty jsou důvodem k maximální uživatelské přívětivosti – jinými slovy, v případě přilby Kask Rapido při jízdě okamžitě zapomenete, že ji máte na hlavě. U helmy za devatenáct stovek rozhodně to nejlepší možné hodnocení. Na tom má mimo jiné zásluhu také ideální rozmístění vnitřních výstelek, byť poměrně minimalistických, a především výškově stavitelný seřizovací mechanismus na temeni hlavy. Ten využívá standardní otočné kolečko, je tedy snadno ovladatelný jedinou rukou. Velmi vzdušné se zdají být rovněž upínací řemínky. Jejich pevnost je více než dostačující, přitom jsou na rozdíl od mnoha jiných přileb podstatně tenčí a tím pádem tvarově poddajnější.


Poměr cena/výkon je tedy u přilby Kask Rapido více než zajímavý. Navíc i svým designem, zepředu, zboku i zezadu, působí přilba podstatně dražším dojmem, než co by naznačovala cenovka. Snad jediné, co bychom vytkli, je absence reflexních prvků. Přitom stahovací kolečko na zátylku by k instalaci reflexní samolepky vyloženě svádělo. Model Rapido je nabízen v bílé, červené a černé barvě.
(kad)

Plusy: poměr cena/výkon, hmotnost, usazení na hlavě, odvětrání

Minusy: absence reflexe

datum: 26.06.14 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign