deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Přilba Kask Mojito

Italská značka Kask má v nabídce velké množství modelůbikových i silničních přileb, a to včetně speciálních časovkových provedení s aerodynamickým tvarem. O dobrou reklamu se této značce stará také profesionální silniční Pro Tour tým Sky, jenž přilby Kask používá. Naším testem prošel typ Mojito, novinka kolekce Kask 2012.

cyklo přilba Kask Mojito

Celkový hodně kompaktní tvar přilby a absence štítku napovídají, že je typ Mojito koncipován především pro silniční použití. Celkem šestadvacet ventilačních otvorů se stará o zcela dostačující proudění vzduchu okolo hlavy jezdce, odvětrání je i pro letní horka naprosto vyhovující. Vysoká pevnost konstrukce je docílena především nadstandardním pokrytím skořepinou. Ta je totiž nejen na úplně celé svrchní ploše, ale kompletně pokrývá také zadní část a spodní díl, kdy přes dolní okraj zasahuje i do vnitřních partií přilby. Pro tohoto italského výrobce je tedy maximální odolnost přilby v případě nárazu alfou a omegou, přitom však tato vlastnost není vykoupena vyšší hmotností. Model Mojito totiž váží pouhých 220 gramů, což je vzhledem k jeho celkové bytelnosti velice dobrá hodnota.

cyklistická přilba Kask Mojito

Usazení přilby na hlavě je i přes nepříliš hluboký skelet jisté. Zásluhu na tom má výškově nastavitelný seřizovací mechanismus na zátylku. K regulaci vnitřního obvodu slouží klasické otočné kolečko, hrdě vybavené italskou vlajkou uprostřed. Za nadstandardní považujeme provedení výstelek, které pokrývají drtivou většinu vnitřních kontaktních ploch. To je další z důvodů příjemného usazení na hlavě, rozložení tlaku je totiž ideální. Upínací řemínky a jejich ukotvení představují klasiku, nadstandardem je pak jen spodní řemínek pod bradou, jenž je z bílé kůže. Nastavení jeho správné délky je velice snadné. Ale abychom pouze nechválili, tak nám na přilbě scházely jakékoli reflexní prvky. To byl ale jediný z nedostatků, které jsme odhalili.

Přilba Kask Mojito je nabízena celkem v šesti barevných kombinacích, ve velikostech M (48-58 cm) a L (59-62 cm). Její cena je 3 290 korun.

(kad)

 

Plusy: usazení na hlavě, pevnost skeletu

Minusy: absence reflexe

datum: 21.07.12 - kategorie: Oblečení na kolo

Komentář:

  1. [1] rolex replica

    Celkový hodně kompaktní tvar přilby a absence štítku napovídají, že je typ Mojito koncipován především pro silniční použití. Celkem šestadvacet ventilačních otvorů se stará o zcela dostačující proudění vzduchu okolo hlavy jezdce

    20.06.13, 09:51:10
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign