Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Přilba Kask 50NTA

Italský Kask se u svých přileb nesnaží za každou cenu „módně" snižovat hmotnost, ale namísto toho preferuje kombinaci co nejvyšší pevnosti a ochrany při zachování příznivé váhy. Zde se zbytečně nešetří se skořepinou a především z deformační zóny čelní partie by si mohli vzít mnozí ostatní výrobci příklad. Přilba má maximálně ochránit hlavu v případě pádu a právě tento aspekt doslova čiší z testovaného modelu Kask 50NTA.

Čtyřiadvacet ventilačních otvorů, poměrně klasický design a skořepinou pokrytá nejen veškerá vnější plocha, ale i spodní okraj přilby s výrazným přetažením skořepiny do vnitřní partie skeletu - tak zní stručná charakteristika modelu 50NTA. Pro předejití rozlomení v případě nárazu zde bylo uděláno skutečně maximum. Hodně sympatický je také fakt, že avizovaná hmotnost 260 gramů (ve velikosti M) přesně odpovídá realitě, což také nebývá u mnoha značek zdaleka pravidlem.

Tvarově je skelet spíše užší, a přilba proto na hlavě nepůsobí nepopulárním „hříbkovitým" dojmem. Naopak si troufneme tvrdit, že bude díky hlubšímu skeletu slušet většině cyklistické populace. Z hlediska odvětrání se sice nejedná o špičku, ale ventilace bude i v létě dostačující - preference odolnosti a ochrany hlavy zde ovšem hrála prim. To je ostatně znatelné i při jednoduchém testu, kdy přilbu uchopíme dlaněmi z obou stran a snažíme se ji „propružit". V tomto ohledu je dle našeho názoru testovaný Kask takřka bezkonkurenční a nemalou zásluhu na tom jistě má i přítomnost polykarbonátové vrstvy v in-mold skořepině. A podobně spokojeni jsme byli s usazením na hlavě - ideálně rozmístěné silnější výstelky a jednoduchý mechanismus pro seřizování obvodu (s kolečkem na zátylku) byly důvodem uživatelské přívětivosti. Ocenili jsme možnost jednoduché výškové regulace celého seřizovacího mechanismu. Jedinou připomínku pak máme k absenci reflexních prvků, což se ale dá vyřešit jejich dodatečnou instalací.

Přilba Kask 50NTA stojí 2790 korun a v nabídce je buďto námi zkoušená varianta kombinující svítivě zelenou s černou, nebo červeno-černá verze.

(kad)

 

Plusy: pevnost skeletu, čelní deformační zóna, usazení na hlavě

Minusy: absence reflexe

datum: 21.03.14 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign